LKL verdiktas: rungtynės Alytuje neužkliuvo lažybų priežiūros agentūroms

Įtarimų sukėlusios LKL čempionato rungtynės sekmadienį tarp Alytaus „Dzūkijos“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ neužkliuvo lažybų priežiūros agentūroms. LKL užklausą gavusi pasaulinė monitoringo kompanija „SportIM“ nerado jokių įrodymų, kad įtaką susitikimo baigčiai galėjo turėti neleistini susitarimai ar tyčiniai veiksmai.

„SportIM“ agentūros ataskaitoje teigiama, kad lažybų skyriuose nebuvo jokių standartų neatitikimų tiek su statymais prieš rungtynes, tiek gyvai jų metu.

Lažybų bendrovėse nebuvo jokių ženklų, kad rungtynių pabaigą galėjo lemti tyčiniai veiksmai, nors Nerijaus Varnelio klaida ir atrodė įtartinai. Ji buvo labai grubi, bet nėra įrodymų, kad 37-erių puolėjas paskutinėmis sekundėmis kamuolį pametė tyčia.

„Ši situacija tikrai sudėtinga ir gal net neeilinė, tačiau gyvenime visko pasitaiko ir tokių pavyzdžių galėtume surinkti ne vieną. Vakarykštės rungtynės sukėlė įtarimų beveik visai krepšinio bendruomenei, o į bet kokius signalus ir įtarimus šį sezoną reaguojame ypač atidžiai. Pradėjome bendradarbiauti su tarptautine monitoringo kompanija „SportIM“ ir paprašėme pateikti ataskaitą apie tas rungtynes.

REKLAMA

Monitoringo kompanija neturi sukaupusi jokių įrodymų, jog šių rungtynių rezultatą galėjo įtakoti įtartini statymai lažybų rinkoje. Visi statymai buvo įprasti ir netgi palankesni Alytaus klubui“, – teigė LKL generalinis direktorius.

Lietuvos krepšinio lyga“ daro viską, kad dėl rungtynių skaidrumo čempionate nekiltų jokių dvejonių. LKL sudarė sutartį su pasauline monitoringo kompanija „Sport Integrity Monitor“, kuri stebi statymus lažybų bendrovėse visame pasaulyje ir taip pat dirba su stipriausia lyga Europoje – Eurolyga.

„SportIM“ stebės visas LKL čempionato rungtynes. Stipriausia Lietuvos krepšinio lyga šio žingsnio ėmėsi tam, kad apsaugotų krepšinio skaidrumą Lietuvoje nuo neetiško, negarbingo ir nusikalstamo elgesio.

„SportIM“ yra pirmoji krepšinio monitoringo sistema, užsimojusi pažaboti sukčius. Kasmet „SportIM“ stebi per 35 tūkst. krepšinio rungtynių, turi sukaupusi įspūdingus archyvus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų