„Žalgiris“ ir „Vytautas“ dar kurį laiką įsimins savo naujokų debiutą, Klaipėdos „Neptūnas“ tampa jau etatiniu LKL favoritų skriaudiku, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ lemiamiems mūšiams stiprinasi gynybos ramsčiu. LKL.lt pristato įdomiausius įvykius LKL savaitės apžvalgoje.

Kirtis. Klaipėdos „Neptūnas“ jau trečius metus iš eilės skriaudžia favoritus po taurės varžybų. 2014 ir 2015 m. iškart po taurės turnyro pranokęs Kauno „Žalgirį“, šeštadienį uostamiesčio klubas 70:62 kirto ir prieš savaitę triumfavusiam Vilniaus „Lietuvos rytui“.

„Neptūnas“ didžiąją susitikimo dalį laikė iniciatyvą savo rankose, tik slystelėjo ketvirtojo kėlinio viduryje, kai „Lietuvos rytas“ atitrūko 60:55. Tačiau 5 minučių atkarpą klaipėdiečiai laimėjo 15:2 ir galingai užbaigė pergalingą akistatą.

„Sveikinu vyrus su nuostabiu darbu, pasiaukojimu. Už tas aikštėje parodytas ambicijas – 10 balų“, – džiūgavo „Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis.

Beje, klaipėdiečiai atsirevanšavo vilniečiams už nesėkmę taurės pusfinalyje 79:97.

Rokiruotė. „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurėje“ triumfavęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ nustebino netikėta rokiruotė. Vilniečiai „Šiauliams“ paskolino Roką Giedraitį, o šiauliečiai sostinės klubui perleido Artūrą Jomantą.

Tiesa, A.Jomantas dar sekmadienį vilkėjo „Šiaulių“ aprangą dvikovoje su „Lietkabeliu“. Šiauliečiai iš Panevėžio išsivežė svarbią pergalę 88:75.

A.Jomantas buvo rezultatyviausias su 18 taškų, R.Giedraitis sugrįžimą į ankstesnę komandą pažymėjo 14-a taškų.

LKL turnyro lentelėInfographic

Debiutas. Kauno „Žalgiris“ ir Prienų-Birštono „Vytautas“ už pergales turėtų būti dėkingi savo naujokams.

Žalgiriečiai tik per pratęsimą 109:101 palaužė atkaklų Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ pasipriešinimą.

Papildomų 5 minučių žaisti galbūt ir nebūtų prireikę, jei ne „Pieno žvaigždžių“ kovingumas. Likus žaisti dvi minutes „Žalgiris“ dar pirmavo 90:83, tačiau pasvaliečiai pričiupo užsnūdusius svečius ir išplėšė pratęsimą.

Lemiamais momentais „Žalgirį“ į priekį tempė naujokas Jerome’as Randle’as. Amerikietis debiutinėse rungtynėse per 27 minutes pelnė 19 taškų (6/13 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Debiutas pranoko visus lūkesčius“, – legionierių gyrė „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

Beje, 109 taškai – ketvirtas rezultatyviausias pasirodymas šį sezoną. Daugiausiai taškų šį sezoną įmetė „Lietuvos rytas“ (116 tšk.).

Tuo tarpu Alytuje pirmąsias rungtynes su „Vytauto“ apranga žaidęs 22 metų puolėjas Tauras Jogėla įmetė du lemiamus baudų metimus į „Dzūkijos“ krepšį ir išplėšė pergalę 79:77. Iš viso jis pelnė 12 taškų.

Alytiškiams tai buvo dar vienas juodas krepšinio vakaras. Baigiantis rungtynėms ir rezultatui esant 77:77, kamuolys buvo Simono Serapino rankose. „Dzūkija“ turėjo teisę rengti lemiamą išpuolį, tačiau S.Serapinas pametė kamuolį.

Jį išsaugoti bandė Julius Jucikas, bet pirmasis prie kamuolio suskubo T.Jogėla, o į jį rėžęsis vidurio puolėjas nedėkingu metu, likus sekundei, gavo pražangą ir pasiuntė priešininką prie baudų metimo linijos.

T.Jogėlos ranka nesudrebėjo nė karto.

„Pralaimėjome dėl visiškų kvailysčių“, – pyko „Dzūkijos“ treneris Andrejus Urlepas, ypač už lemiamą pražangą kritikavęs J.Juciką.

Šou. Utenos „Juventus“ aukštaūgis Egidijus Dimša sužibėjo prieš Kėdainių „Nevėžį“. Krepšininkas vien per du kėlinius pelnė 20 taškų ir padėjo pergalės pamatus 89:73. Po pertraukos jis pasižymėjo jau tik 2 taškais, bet statistika vis tiek buvo nuostabi – 22 taškai ir 26 naudingumo balai per 20 minučių.