Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) aiškūs didžiojo finalo dalyviai. Vilniaus „Rytas“ 87:80 (25:24, 20:20, 20:24, 22:12) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ ir laimėjo pusfinalio seriją „sausai“ – 3:0.

Tai reiškia, kad trečią kartą iš eilės finale įvyks Kauno ir Vilniaus derbis – „Žalgiris“ prieš „Rytą“. Ekipos kitą savaitę pradės seriją iki trijų pergalių žalgiriečių teritorijoje.

„Lietkabelio“ laukia kova dėl bronzos. Nenado Čanako auklėtiniai mažajame finale susitiks su Utenos „Juventus“.

Fantastiškai tritaškius visos serijos metu svaidę vilniečiai dar kartą apšaudė svečius. Tiesa, šįkart panevėžiečiai sugebėjo atsakyti puolime.

Pirmuose dviejuose serijos mačuose „Rytas“ atitrūkdavo antrajame kėlinyje, tačiau šįkart „Lietkabelis“ vedamas Kyle‘o Vinaleso sugebėjo išlikti arti savo varžovų (47:44).

Po pertraukos „Lietkabelis“ rado antrą lyderį – Panagiotį Kalaitzakį. Panevėžiečiai sugebėjo laimėti kėlinį ir išsiveržti į priekį (65:70).

„Rytas“ laiku susigriebė ir įpusėjus lemiamam ketvirčiui ekipas skyrė vos vienas taškas (72:73). Aistrų rungtynėse netrūko po pertraukos, bet „Lietkabelį“ jos pasivijo prasčiausiu metu. Margirio Normanto techninė pražanga leido „Rytui“ nurūkti į priekį likus mažiau nei trims minutėms (77:75).

Seriją dėjimu ėmė laidoti Martynas Echodas, o Nenadas Čanakas bandė gelbėti situaciją paprašymas minutės pertraukėlės. Reikalai nepagerėjo – „Rytas“ įgijo 6 taškų pranašumą (81:75). Kitoje atakoje Gytis Masiulis pelnė dvitaškį su pražanga, bet nerealizavo baudos metimo (81:77).

Visgi Martynas Echodas baudų metimais įtvirtino pergalę, o likusios minutės panevėžiečiams neužteko (83:77).

„Rytas“: Martynas Echodas 19 (6/9 dvit., 7/8 baud. met., 23 naud. bal.), Gytis Radzevičius 17, Andrew Goudelockas ir Arnas Butkevičius po 13, Dovis Bičkauskis 9 (6 rez. perd., 4 atk. kam., 18 naud. bal.) taškai.

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 21, Paulius Valinskas 15, Margiris Normantas 12, Gytis Masiulis 9, Panagiotis Kalaitzakis 8 (6 atk. kam.) taškai.