Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) paaiškėjo pirmasis finalo dalyvis. Kaip ir tikėtasi, juo tapo Kauno „Žalgiris“.

Žalgiriečiai namuose 93:75 (30:22, 25:10, 24:21, 14:22) sutriuškino Utenos „Juventus“ ir užbaigė pusfinalio seriją „sausai“ – 3:0.

„Žalgiris“ per visą lygos istoriją, nuo pat 1993-iųjų, nėra praleidęs LKL finalo. Taip pat, tai gali būti net 11 iš eilės iškovotas titulas.

Kauniečiai finale kausis su Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ poros nugalėtoju. Ten intrigos irgi nedaug – vilniečiai laimi seriją 2:0 ir sekmadienį sieks žengti į finalą.

Tuo tarpu Utenos „Juventus“ laukia mažasis finalas.

Kol kas visos LKL atkrintamosios klostosi vienareikšmiškais rezultatais. Ketvirtfinalyje visos serijos baigėsi 2:0, tokiu pačiu scenarijumi gali baigtis ir pusfinaliai.

Uteniškiai šiose rungtynėse vertėsi be traumuotų Vaido Kariniausko, Martyno Gecevičiaus, Martyno Paliukėno ir Žygimanto Skučo.

Kauniečiai reikalus ėmė spręsti labai greitai. Dar pirmajame kėlinyje puolimas veikė it laikrodukas, o tai leido įgyti solidų pranašumą (30:22).

„Juventus“ greitai palūžo. Vos devynis žaidėjus rotacijoje turėjusi komanda antrajame kėlinyje buvo parblokšta spurto 15:2. „Žalgiris“ pabėgo jau triuškinamu pranašumu (45:24).

Po pertraukos žalgiriečiai ramiai laikė pranašumą savo rankose ir šlifavo savo derinius. „Juventus“ vieninteliu šviesos blyksniu tapo Mindaugo Kupšo benefisas – vidurio puolėjas trečiojo kėlinio viduryje buvo surinkęs 23 taškus.

Pasipriešinimo nesulaukę žalgiriečiai įtvirtino pergalę, o pasižymėti spėjo visi dvylika į aikštę žengusių žaidėjų.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 18 (4/5 trit., 25 naud. bal.), Nigelas Hayesas ir Rokas Jokubaitis po 10, Lukas Lekavičius 9, Joffrey Lauvergne'as ir Martinas Gebenas po 8 taškus.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 23 (7 atk. kam., 30 naud. bal.), Bryantas Crawfordas 15, Vytautas Šulskis 9, Vaidas Čepukaitis ir Marius Runkauskas po 7 taškus.