Praėjusią LKL čempionato savaitę aistros liejosi per kraštus. Panevėžio „Lietkabelį“ supykdė Stepono Babrausko elgesys, Andrejus Urlepas rūbinėje paliko savo puolimo lyderį Julių Juciką, o „Lietuvos ryto“ sirgaliai privirė košės Kėdainiuose. LKL.lt pristato įdomiausius savaitės įvykius.

Gaisras. Vilniaus „Lietuvos rytas“ po pertraukos įrodė pranašumą prieš Kėdainių „Nevėžį“ (78:59), bet daugiau aistrų kilo ne aikštėje, o tribūnose. Nuaidėjus rungtynių sirenai būrys „Lietuvos ryto“ gerbėjų Kėdainiuose panaudojo draudžiamas pirotechnikos priemones, kurias apsauga tiesiogine to žodžio prasme gesino gesintuvais.

Vilniečiai priešinosi policijos pareigūnams, nevykdė jų nurodymų, todėl trims atvykėliams mačas baigėsi policijos komisariate.

Košmaras. „Visi, kurie žaidė, turėtų gėdytis. Net sunku tai apibūdinti žodžiais. Pirmoji rungtynių pusė buvo tikras košmaras“, – po rungtynių su „Šiauliais“ piktinosi Alytaus „Dzūkijos“ treneris Andrejus Urlepas.

Šiauliuose šeimininkai iki pertraukos susikrovė net 26 taškų persvarą (57:31). Vidurio puolėjas Julius Jucikas vos per 5 minutes prasižengė 3 kartus, suklydo 2 kartus ir surinko -5 naudingumo balus. Pasipiktinęs A.Urlepas per pertrauką paliko žaidėją rūbinėje

„Jucikas žaidė blogai. Jis parodė, kad žaisti nenori. Todėl po pertraukos jis buvo paliktas rūbinėje“, – sprendimą paaiškino A.Urlepas. Dzūkai krito Šiauliuose 69:91.

Kerštas. Kauno „Žalgiris“ atsirevanšavo Utenos „Juventus“ už prieš dvi savaites namuose patirtą nesėkmę. Žalgiriečiai išsivežė užtikrintą pergalę iš Utenos 88:63. Dar iki pertraukos svečiai atitrūko 45:29 ir neleido suabejoti pranašumu.

Tiesa, čempionų pergalę apkartino Martyno Pociaus trauma. Jis susižeidė čiurną. Dar blogiau baigėsi „Juventus“ aukštaūgiui Arminui Urbučiui. Įtariama, kad jam skilo arba lūžo riešas.

Elgesys. Dramatiškai susiklostė Panevėžio „Lietkabelio“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ rungtynės. Vis dėlto Kazio Maksvyčio auklėtiniai išsivežė pergalę iš Pasvalio 90:84 ir nutraukė penkių iš eilės pralaimėjimų seriją. Pergalę rungtynių pabaigoje atnešė „Lietkabelio“ įžaidėjų Miljano Pavkovičiaus ir Žygimanto Janavičiaus inciatyva. Tiesa, rungtynes pažymėjo ir ne pats garbingiausias veiksmas.

Po teisėjo švilpuko „Pieno žvaigždžių“ puolėjas Steponas Babrauskas į nugarą stūmė Valdą Vasylių ir pargriovė priešininką ant žemės. „Lietkabelio“ klubas savo „Facebook“ puslapyje piktinosi: „Kai kas nemoka garbingai pralaimėti“.

Beje, „Lietkabelio“ vidurio puolėjas Mile Iličius buvo išrinktas naudingiausiu LKL savaitės žaidėju. 31 metų 216 cm ūgio serbas Pasvalyje pelnė 20 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų.

Spurtas. Nutrūko Klaipėdos „Neptūno“ penkių iš eilės pergalių LKL čempionate serija. Ją nutraukė Prienų-Birštono „Vytauto“ klubas, namuose triumfavęs 82:72. Pergalę atnešė spurtas trečiajame kėlinyje. Jį „Vytautas“ laimėjo 30:14 ir atitrūko 58:36. Skirtumas aptirpo, bet „Neptūnas“ nebeišsikapstė.

„Vytauto“ gretose debiutavo naujokas iš Ukrainos Sergejus Zagreba, pasižymėjęs 5 taškais ir 2 atkovotais kamuoliais.

Nepritapo. Du Aukštaitijos klubai atsisveikino su prieš pat žaidėjų registracijos pabaigą pakviestais legionieriais. Lagaminus susikrovė Utenos „Juventus“ gretose taip ir nedebiutavęs 23 metų 201 cm ūgio puolėjas Timothy Knippas. Savaitę peržiūroje praleidęs amerikietis nesužavėjo Antano Sireikos.

Panevėžio „Lietkabelis“ namo išsiuntė 30 metų 206 cm ūgio kroatą Ante Krapičių. Tokį sprendimą teko priimti dėl aukštaūgio traumos.