0

BEKO-LKL čempionate „Lietuvos ryto“ (9-2) ekipa namuose 87:85 (15:15, 22:23, 20:25, 30:22) turėjo pripažinti „Pieno žvaigždžių“ (5-6) ekipos pranašumą.

Rungtynes abi komandos pradėjo taikliais dvitaškiais (2:2). Tačiau tada spurtą 4:0 surengė vilniečiai ir šiek tiek nutolo (6:2). Prabėgus kiek daugiau nei pusei kėlinio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkams pavyko vėl išlyginti rezultatą (6:6). Pasvaliečiai sugebėjo išsiveržti į priekį, tačiau paskutinėje „Lietuvos ryto“ atakoje Mindaugo Lukauskio tolimas metimas pasiekė tikslą ir rezultatas tapo lygus – 15:15.

Prasidėjus antrajam kėliniui vilniečiai spurtavo 4:0 (19:15). Į aikštės šeimininkų atkarpą iškarto sureagavo ir švečiai, surengdami tokį patį spurtą (19:20). Po Gedimino Oreliko tritaškio metimo vilniečiai padidino pranašumą iki didžiausio šiose rungtynėse (31:27). Tačiau tuomet dar stipresniu spurtu (2:8) atsakė pasvaliečiai ir išsiveržė į priekį (33:35). Po dviejų kėlinių priekyje minimalia persvara buvo „Lietuvos rytas“ – 38:37.

Trečiasis kėlinys prasidėjo taikliu tolimu Laimono Kisieliaus metimu (38:40). Tačiau tuomet 4 taškais atsakė vilniečiai (42:40). Po penkių iš eilės Mike’o Moserio taškų iš eilės „Lietuvos rytas“ atitrūko 7 taškais (53:46). Po Kyle’o La Monte’o taiklių baudų metimų skirtumas sumažėjo 1 taško (53:52). Traviso Leslie taiklus tritaškis metimas „Lietuvos rytui“ sugrąžino turėtą 7 taškų pranašumą (62:55).

Nors kėlinį tolimu metimu pradėjo L. Kisielius, tačiau į jį iškart atsakė Billy Baronas (68:62). Tolimą metimą pridėjo ir Gediminas Orelikas, taip padidindamas persvarą iki 9 taškų (71:62). Aidas Viskontas tolimu metimu braukė vilniečių pranašumą iki 4 taškų (77:73). Po Gyčio Sirutavičiaus tritaškio metimo rezultas tapo lygus (78:78). Likus minutei iki kėlinio pabaigos dviem taškais priekyje buvo pasvaliečiai (80:82). A. Viskontas prideda du taškus (80:84). B. Baronas sumeta baudų metimus (82:84). Du baudų metimus pataiko ir G. Sirutavičius (82:86). (80:82). B. Baronas pataikė sudėtingą tolimą metimą (85:86). Vieną baudos metimą pataikęs G.Sirutavičius paliko laiko paskutinei vilniečių atakai, tačiau ji buvo nesėkmingą ir pergalę iškovojo svečiai – 87:85.

„Lietuvos rytas“: M. Lukauskis 17 tšk. B. Baronas 14 tšk., G. Orelikas (7 atk. kam.) 13 tšk., A. Kavaliauskas 12 tšk., T. Leslie 9 tšk.

„Pieno žvaigždės“: O. Olisevičius (9 atk. kam.) 20 tšk., E. Kairys 15 tšk., L. Kisielius 13 tšk., A. Viskontas 12 tšk., A. Oriakhi (8 atk. kam.) 10 tšk.

Kitose rungtynėse užtikrintą pergalę iškovojo „Šiauliai“ (6-6). Šiauliečiai išvykoje 94:77 (21:18, 29:15, 24:24, 20:20) įveikė „Prienų“ (4-7) ekipą.