Lietuvos vyrų plaukimo estafetės komanda pasaulio čempionate liko aštunta

auksu pasidalino dvi rinktinės

Abu Dabyje pirmadienio pavakarę pasaulio plaukimo trumpajame (25 m) baseine čempionate dar viename finale startavo Lietuvos vyrų rinktinė. Lietuvių ketveriukė 4 po 50 metrų kompleksiniu būdu rungties finaliniame plaukime užėmė aštuntąją vietą,

Komanda, kurią sudarė Danas Rapšys, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas ir Deividas Margevičius, nuotolį įveikė per 1:34:82 sek.

Lietuviams rimčiau pasipriešinti galingiausioms planetos rinktinėms nepavyko.

Visą distanciją lietuviai plaukė 8-i ir 0.69 sek. pralaimėjo artimiausiems varžovams norvegams (1:34.13). Po dramatiško finišo aukso medalius pasidalino JAV ir Rusijos plaukimo federacijos komandos.

Jos abi finišavo per 1 min. 30.51 sek. ir pakartojo pasaulio čempionatų rekordą, kuris nuo 2014 m. priklauso brazilams (1:30.14). JAV rinktinė tuo pačiu pakartojo žemyno rekordą.

Trečią vietą užėmė italai (1:30.78), o penkti buvę egiptiečiai pasiekė Afrikos rekordą (1:32.56)

Priminsime, kad Lietuvos komanda sekmadienį iškovojo aukštą septintąją vietą vyrų estafetės 4 x 50 m laisvuoju stiliumi rungtyje.