Švedijoje vykstančiame antrajame pasaulio biatlono taurės etape šeštadienį medalius dalinosi vyrų 4x7,5 km estafetės lenktynių dalyviai.

Pergalę šventė praktiškai visą laiką pirmavusi Norvegijos rinktinė. Sivertas Guttormas Bakkenas, Tarjei Boe, Johannesas Thingnesas Boe ir Vetle Sjaastadas Christiansenas išvengė baudos ratų, panaudojo 4 papildomus šovinius ir finišavo per 1 val. 14 min. 9.3 sek. Už jų liko prancūzai (+11.2 sek., 0 baudos ratų + 3 papildomi šoviniai) ir rusai (+45.9, 1+9).

Lietuvos rinktinė panaudojo 13 papildomų šovinių, suko 1 baudos ratą, lyderiams pralaimėjo 4 min. 27.6 sek. ir užėmė 14-ą vietą. Taip lietuviai pakartojo geriausią rezultatą šalies istorijoje.

Karolis Dombrovskis pirmajame etape išsivertė su 1 papildomu šoviniu ir buvo 14-as, pralaimėjęs lyderiui 52.3 sek. Vytautas Strolia turėjo problemų, panaudojo visus 6 papildomus šovinius, prarado apie 65 sek. ir nukrito į 17-ą vietą. Tomas Kaukėnas panaudojo 2 papildomus šovinius, pralaimėjo apie 52 sek. ir pakėlė Lietuvos rinktinę net į 12-ą vietą. Deja, Linas Banys ne tik panaudojo 4 papildomus šovinius, bet dar ir užsidirbo 1 baudos ratą bei prarado apie 1 min. 38 sek.

Jau beveik nebėra abejonių, kad visas šis lietuvių ketvertas galės dalyvauti Pekino olimpiadoje, į kurią mūsiškiai ruošiasi išsiųsti rekordinę delegaciją.

Sekmadienį pasaulio taurės etape vyks moterų 4x6 km estafetė ir vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynės.