Jutoje (JAV) trečiadienį baigėsi pasaulio jaunimo biatlono čempionatas. Vienoje iš paskutinių jo rungčių – vaikinų 4x7,5 km estafetėje – dalyvavo Lietuvos rinktinė. Lietuviai užsidirbo 2 baudos ratus, panaudojo 10 papildomų šovinių, finišavo per 1 val. 19 min. 59.4 sek. ir užėmė 10-ą vietą tarp 15 startavusių komandų (švedai nefinišavo).

Nikita Čigakas pirmajame etape šaudė prastai (1 baudos ratas + 6 papildomi šoviniai) ir šliuožė 12-oje vietoje, praradęs 1 min. 50.5 sek. Jokūbas Mačkinė irgi turėjo problemų šaudykloje (1+3), bet išlaikė 12-ą vietą ir lyderiams pralaimėjo tik 57 sek. Romualdas Aleksandrovas šaudė geriau (0+1), tačiau trasoje jam trūko greičio.

Jis pralaimėjo beveik pustrečios minutės ir lietuviai nukrito į 13-ą vietą.

Tuomet atėjo eilė rinktinės lyderiui Maksimui Fominui. Jis pasirodė fantastiškai – numušė visus 10 taikinių, užfiksavo 4-ą geriausią laiką tarp visų ketvirtojo etapo dalyvių ir netgi 14 sek. sumažino lietuvių deficitą iki lyderių.

Auksą išplėšė prancūzai – Oscaras Lombardot, Remi Broutier, Paulas Fontaine‘as ir Jacques Jefferies. Jie išvengė baudos ratų, panaudojo 9 papildomus šovinius ir finišavo per 1 val. 14 min. 57.8 sek.

Sidabrą pelnė 13.5 sek. atsilikę italai (0+6), o bronza atiteko norvegams (+21.4 sek., 1+9). Norvegai prieš lemiamą etapą lyderiavo, bet Martinas Nevlandas panaudojo 4 papildomus šovinius, suko baudos ratą ir išbarstė turėtą 14 sek. pranašumą.