REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos trijulių rinktinės pasitinka didžiausią sezono iššūkį – šiandien tiek vyrų, tiek moterų ketvertukai su trenerių komanda išskrido į Belgiją, kur antradienį (06.20), Antverpene, prasidės pasaulio 3x3 čempionatas. 

Lietuvos trijulių rinktinės pasitinka didžiausią sezono iššūkį – šiandien tiek vyrų, tiek moterų ketvertukai su trenerių komanda išskrido į Belgiją, kur antradienį (06.20), Antverpene, prasidės pasaulio 3x3 čempionatas. 

REKLAMA

Prieš laukiančią išvyką Lietuvos trijulių rinktinių vyr. treneris Dainius Novickas ramiai žvelgė į 

laukiančius iššūkius, nors tai jam pačiam bus debiutas pasaulio čempionate.

„Nusiteikimas – geras, pasiruošimas buvo sklandus, išsigryninome ir važiuojame kovoti, – ramus prieš išvyką buvo D. Novickas. – Man, kaip treneriui, tai bus debiutas pasaulio čempionate, bet važiuojame pasiruošę ir bandysime iškovoti medalius.“

Savaitgalį trenerių komanda galiausiai išsiriko sudėtis pasaulio čempionatui – moterims atstovaus Kamilė Nacickaitė, Martyna Petrėnaitė, Monika Grigalauskytė ir Gabrielė Šulskė, vyrams – Marijus Užupis, Ignas Vaitkus, Darius Tarvydas ir Gintautas Matulis.

REKLAMA
REKLAMA

D. Novickas prieš išvyką aiškino savo pasirinkimo motyvus bei mano, jog tokio lygio turnyras yra pradžia prieš pagrindinį tikslą – olimpinę svajonę.

REKLAMA

„Moterims gal šiek tiek dar trūksta patirties, bet jos yra iš gerų profesionalių 5 prieš 5 krepšinio klubų, tad greitai mokosi. Aišku, netrūks jauduliuko ir merginoms, nes jos debiutuos pasaulio čempionate.

O dėl vyrų, džiaugiuosi jų nusiteikimu ir pats ketvertas yra toks, kokį įsivaizdavau nuo pradžių 3 prieš 3 krepšinyje. Visi vienodi, fiziškai stiprūs, galėsime žaisti greitą krepšinį. Kur, jei ne čia, išsibandyti prieš olimpinę svajonę, ar tai veikia, kad Paryžiuje būtume stipriausi“, – sakė D. Novickas.

Lyg viesulas į 3x3 krepšinį įsiveržusi Lietuvos rinktinės lyderė K. Nacickaitė neslėpė meilės šiai sporto šakai ir su nekantrumu laukia varžybų starto.

REKLAMA
REKLAMA

„3 prieš 3 krepšinis yra toks sportas, kur viskas priklauso nuo darbo. 10 minučių sprintas ir, kiek įdėsi, tiek ir gausi, pridedant dar šiek tiek sėkmės. Įdomu, pirmasis pasaulio čempionatas, bet jei apskritai kalbėti apie patirtį šiame sporte, tai pasakysiu atvirai – myliu tokį krepšinį“, – su šypsena veide kalbėjo K. Nacickaitė.

Tuo metu vėl į trijulių krepšinį grįžtantis I. Vaitkus nesureikšmino dabartinio Lietuvos vyrų ketverto ir atidavė duoklę visiems pasiruošimo stovykloje sportavusiems krepšininkams.

„Visi, kurie sportavo, buvo daugiau mažiau lygūs ir galutinis buvo trenerio sprendimas. Galbūt treneris pamatė, kad šitas ketvertas geriausiai lipdosi, kaip sakė, šio krepšinio elitas dabar žaidžia be didelių žmonių. Matysime, galvoju, kad bet kuris ketvertas, kuris būtų išrinktas, turėtų tiek savų minusų, tiek pliusų. Bandysime pliusus išgryninti“, – pasakojo I. Vaitkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat gynėjas neskubėjo vardinti čempionato favoritų – rinktinė žada eiti į priekį žiūrėdami tik į artimiausias rungtynes.

„Pradžioje žiūrime į grupių etapą, tad atrodo, kad mongolai ir vokiečiai bus pagrindiniai varžovai, bet čia toks sportas, kad su visais reikia žaisti. Ir mes nesame kažkokia super rinktinė, kad galėtume atsipalaiduoti“ , – tikino I. Vaitkus.

Lietuvos moterų rinktinė pasaulio čempionate debiutuos antradienį 12.25 val. kova su Japonija, o 15 val. lauks akistata su Vokietija. Taip pat mūsiškių grupėje yra atstovės iš Kinijos ir Rumunijos.

Vyrai savo kelią link medalių pasaulio čempionate pradės trečiadienį rungtynėmis su Čile 19.25 val., o antrasis dienos susitikimas prieš Mongoliją įvyks 22.10 val. Grupėje taip pat dar yra Taivanas ir Vokietija.

Pasaulio pirmenybes Antverpene tiesiogiai galite sekti per oficialią FIBA3x3 YouTube paskyrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų