Eurolygos jaunimo turnyro A grupės antrojo turo rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ dubleriai rezultatu 88:68 (19:23, 20:16, 27:14, 22:15) nugalėjo Liublianos „Union Olimpija“ komandą.

Nors rungtynes dvitaškiu pradėjo Jonas Valančiūnas, slovėnai atsakė atkarpa 9:2 ir sužaidus tris minutes jau turėjo penkių taškų persvarą - 9:4. Giedriaus Staniulio, Dovydo Rediko ir Deivido Nazarovo metimų dėka vilniečiai vėl buvo išsiveržę į priekį (11:9), tačiau „Union Olimpija“ krepšininkai vėl atstatė penkių taškų persvarą - 16:11. Iki pat ketvirčio pabaigos slovėnų persvara ženkliai nepakito ir po pirmųjų dešimties minučių „Union Olimpija“ priekyje - 23:19.

Antrajame ketvirtyje sužaidus tris minutes J.Valančiūnas dvitaškiu su pražanga išlygino rezultatą - 26:26. Sauliaus Kulviečio tikslių atakų dėka vilniečiai beveik visą ketvirtį išlaikė pranašumą, kuris sužaidus septynias minutes pasiekė penkis taškų - 34:29. Nors slovėnai atsakė spurtu 10:2 ir prasidėjus paskutinei minutei vėl persvėrė rezultatą (39:36), S.Kulvietis tolimu metu išlygino rezultatą. Įpusėjus susitikimui rezultatas lygus - 39:39.

Po didžiosios pertraukos išryškėjo „Lietuvos ryto“ komandos pranašumas. Sužaidus tris minutes po D.Nazarovo dvitaškio vilniečių pranašumas pasiekė šešis taškus (47:41), o dar po penkių minučių D.Redikas tolimu metimu pirmą kartą leido „Lietuvos ryto“ komandai įgyti dviženklę persvarą - 57:47. Kėlinio pabaigoje vilniečiai dar labiau atitrūko ir po trijų kėlinių jau turėjo solidžią persvarą - 66:53.

Lemiamo ketvirčio pradžioje slovėnai dar buvo sumažinę skirtumą iki vienženklio (66:57), tačiau jau kitos atakos metu O.Matulionis pataikė tolimą metimą ir atstatė dviženklį „Lietuvos ryto“ pranašumą (69:57). Per likusį laiką vilniečiai tik didino savo persvarą, kuri pačioje rungtynių pabaigoje tapo triuškinanti (88:68).

Pirmajame ture ketvirtadienį „Lietuvos rytas“ 74:71 palaužė Vršaco „Hemofarm Stada“ krepšininkus, o „Union Olimpija“ 64:78 nusileido Las Palmo „Gran Canaria“ komandai.

Į turnyro finalą pateks tik pirmąsias vietas A ir B grupėje užėmusios ekipos.

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas 23 (11 atk. kam., 6 kl. per 23 min.), D.Redikas 15, S.Kulvietis ir M.Kadzevičius - po 12, G.Staniulis 9.

„Union Olimpija“: M.Sarajlja 22, N.Buda 12, G.Morina 10, A.Lebedintsevas 9 (9 atk. kam., 7 per. kam.).