„Lietuvos rytas“ palaužė Bilbao ekipą

„Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo pirmą pergalę antrajame Europos taurės turnyro etape. Vilniečiai L grupės rungtynėse namuose po dramatiškos kovos 73:71 (19:21, 20:12, 13:22, 21:16) įveikė Bilbao „Iurbentia Basket“ klubą, kuris iki tol žengė be pralaimėjimų.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai ir sužaidus tris minutes rezultatas buvo lygus 2:2. Komandos keitėsi nesėkmingomis atakomis. Vilniečiai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių ir po Ch.Eidsono bei A.Jomanto tritaškių persvėrė rezultatą savo naudai - 9:8. „Iurbentia Basket“ krepšininkai kelis sykius pataikė ir susigrąžino pranašumą (14:9), bet J.Sinicos ir A.Jomanto tritaškiai vėl grąžino pranašumą šeimininkams - 19:18. Pirmąjį kėlinuką užbaigė S.Guardia dvitaškis su pražanga ir svečiai buvo priekyje 21:19.

Antrajame kėlinuke žaidimas nesikeitė. Ch.Eidsonas ir M.Bjelica prametė po du baudos metimus, o R.Seibučio tritaškis padidino ispanų persvarą iki 5 taškų - 24:19. Svečių pranašumas buvo padidėjęs ir iki 6 taškų (31:25), bet Ch.Eidsono vedamas „Lietuvos rytas“ spurtavo 14:0 ir įgijo 8 taškų persvarą - 39:31. Po dviejų kėlinukų „Lietuvos rytas“ pirmavo 39:33.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai padidino pranašumą iki dviženklio - 43:33. Aikštelėje tęsėsi nerezultatyvus ir negražus žaidimas. „Lietuvos ryto“ krepšininkai itin kibiai gynėsi, tačiau turėjo problemų puldami varžovų krepšį. Tuo tarpu L.Reckeris pataikė du tolimus metimus, o R.Seibučio dvitaškis su pražanga išvedė „Iurbentia Basket“ klubą į priekį - 49:48. „Lietuvos rytui“ persvarą buvo grąžinęs S.Babarausko tritaškis (52:51), bet ispanai dusyk sėkmingai užbaigė atakas ir po trijų kėlinių pirmavo 55:53.

Dvikovos baigtis sprendėsi paskutinėmis dvikovos akimirkomis. Vilniečiams pirmaujant 71:70 ir likus kiek daugiau nei minutei ispanai neužpuolė krepšio, o „Lietuvos ryto“ bandymas taip pat buvo nesėkmingas. R.Kurtinaitis pasirinko rizikingą taktiką - likus 14 sekundžių prasižengta prieš J.Saldago. Ispanas pataikė vieną baudos metimą, bet M.Petravičius pelnė du taškus su pražanga. Nors baudos metimas tikslo nepasiekė, ispanų ataka buvo nesėkminga ir „Lietuvos rytas“ iškovojo sudėtingą pergalę 73:71.

„Lietuvos rytas“: Ch.Eidsonas 19, A.Jomantas 12, M.Bjelica ir D.Zavackas ir M.Petravičius - po 8, M.Lukauskis 7, S.Babrauskas - po 6, J.Sinica 3, E.Dainys 2.

„Iurbentia Basket“: M.Baničius 18, L.Reckeris 11, J.Saldago 10, R.Seibutis 8.

Priminsime, kad pirmojo L grupės turo mačai abiems šioms ekipoms susiklostė skirtingai: „Lietuvos rytas“ svečiuose apmaudžiai 74:78 nusileido Šarlerua „Spirou“ (Belgija) žaidėjams , o „Iurbentia Basket“ namuose 71:62 įveikė Kvakenbriuko „Artland Dragons“ (Vokietija) komandą.