0

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa iškovojo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų titulą bei kelialapį į kito sezono Eurolygos turnyrą. Pirmadienį lemiamose rungtynėse vilniečiai namuose 80:71 (15:16, 20:18, 19:9, 26:28) įveikė Kauno „Žalgirį“ bei laimėjo gandų ir skandalų kupiną finalo seriją rezultatu 4:3.

Mačą dvitaškiu su pražanga pradėjo M. Kalnietis – 3:0. Šeimininkų taškų sąskaitą atidarė K. Bajramovičius – 2:3. Po to net dvi minutes abi komandos žaidė chaotišką žaidimą klysdamos arba nepataikydamos iš po krepšio. Po T. Klimavičiaus tritaškio kauniečiai pirmavo 6:2, tačiau čia pat vilniečiai išlygino rezultatą – 6:6. Netrukus „Žalgiris“ laimėjo 4 minučių atkarpą 8:0 bei atitrūko – 14:6. Daugiausiai K. Bajramovičiaus pastangų dėką „Lietuvos rytas“ sumažino deficitą iki minimumo – 13:14. Po dešimties žaidimo minučių skirtumas tarp komandų nepakito – 16:15.

Antrasis kėlinukas prasidėjo LKL vicečempionų dviem tiksliais antpuoliais iš eilės – 20:15. Prabėgus 4 minutėms M. Kalnietis pataikė dvitaškį, kuris „Žalgiriui“ suteikė rekordinę persvarą (25:17) bei Rimą Kurtinaitį privertė prašyti minutės pertraukėlės. Po jos sostinės klubas įmetė 9 taškus be atsako ir pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį – 26:25.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Ir toliau vyko atkakli kova. Įpusėjus ketvirčiui „Lietuvos rytas“ tebepirmavo 1 tašku – 41:40. Po reklaminės minutės pertraukėlės V. Ginevičius pataikė iš toli, M. Bjelica įmetė baudos metimą, M. Gecevičius smeigė dvitaškį ir jau „Žalgiris“ buvo priverstas šaukti pasitarimą – 47:40. Po jo žalgiriečių bėdos nesibaigė. Likus žaisti 40 sekundės M. Bjelicos baudos metimai pirmą kartą LKL čempionams suteikė dviženklį pranašumą – 54:43.

Lemiamą rungtynių atkarpą kiek sėkmingiau pradėjo kauniečiai, kurie prabėgus 2 minutėms apkarpė deficitą iki vienženklio skaičiaus – 48:56. „Lietuvos rytas“ atsakė „sausa“ atkarpa 7:0 – 63:48. Įpusėjus kėlinukui „Žalgiris“ kilo i lemiamą šturmą. Po M. Browno ir A. Čapino taškų deficitas apmažėjo iki 10 taškų (55:65), tačiau tai buvo viskas, ką žalgiriečiams pavyko padaryti šiame susitikime. Solidžią persvarą išsaugojęs Vilniaus klubas šventė pergalę ne tik šio vakaro rungtynėse, bet ir finalo serijoje.

„Lietuvos rytas“: M. Bjelica 24 (dvitaškiai 6/9, tritaškiai 2/3, baudos 6/7, 6 atk. kam.), M. Gecevičius ir K. Bajramovičius (baudos 7/7) – po 15, I. Miloševičius 10, S. Babrauskas 9 (8 atk. kam.), V. Ginevičius 5, A. Baynesas 2.

„Žalgiris“: A. Čapinas 15, M. Kalnietis 13 (6 atk. kam.), D. Šalenga 9, T. Watsonas (9 atk. kam.) ir T. Klimavičius – po 8, M. Pocius 7 (baudos 7/7), M. Brownas 6 (baudos 6/6), A. Milaknis 3, M. Delašas 2.