Lietuvos vyrų rankinio rinktinė dar labiau susikomplikavo padėtį Europos čempionato atrankoje. Sekmadienį mūsiškiai Vilniaus „Siemens“ arenoje 26:34 (14:18) nusileido portugalams, patyrė antrą nesėkmę paeiliui ir lieka be taškų.

Rungtynių pradžia kiek priminė nemalonią lietuvių viešnagę Islandijoje. Portugalai greitai bėgo į puolimą, nesunkiai rasdavo spragų mūsiškių gynyboje ir susikrovė 4 įvarčių pranašumą (6:2). Lietuviams atsitiesti padėjo varžovų pražanga, po kurios portugalai liko žaisti mažumoje. Tada lietuviai surengė spurtą, pasinaudojo tuo, kad varžovai žaidė be vartininko ir priartėjo iki 5:7.

Sužaidus pusę kėlinio krašto žaidėjų į priekį vedami lietuviai priartėjo iki minimumo (8:9). Antroje kėlinio pusėje lietuviai sužaidė prastą atkarpą, kai portugalai pelnė 4 įvarčius be atsako. Nepadėjo lietuviams ir minutės pertraukėlė, o mūsiškių deficitas išaugo iki 5 įvarčių (9:14).

Kėliniui artėjant prie pabaigos lietuviai liko žaisti mažumoje ir dar labiau susikomplikavo padėtį (11:17, 12:18). Tiesa, paskutinę minutę be vieno žaidėjo praleido ir portugalai. Lietuviai per tą laiką atsakė 2 įvarčiais ir į pertrauką išėjo turėdami 4 įvarčių deficitą (14:18).

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviams fatališkai nesisekė. Aikštės šeimininkai net 7 minutes negalėjo pelnyti įvarčio ir atsiliko grėsmingu skirtumu (14:21).

Netrukus lietuviai dar liko mažumoje ir nusprendė keisti vartininką aikštės žaidėju, kad puolime neturėtų rankininkų deficito. Deja, ši taktika nepasiteisino, nes portugalų vartininkas per visą aikštę pasiuntė kamuolį į tuščius mūsiškių vartus (15:23).

Netrukus portugalų persvara pasiekė ir dviženklę ribą. Lietuviai dar pabandė kilti į paskutinį šturmą ir kiek sušvelnino atsilikimą (22:29), bet tada Lukas Simėnas užsidirbo 2 baudos min., portugalai atakavo sėkmingai, antrąjį savo įvartį pelnė varžovų vartininkas Alfredo Quintana ir skirtumas vėl išaugo (22:31). Per likusį laiką niekas iš esmės nebepasikeitė.

Lietuviai atranką pradėjo prastu pasirodymu Islandijoje, kai patyrė triuškinantį pralaimėjimą 20:36. Tuo tarpu portugalai namuose 31:22 įveikė potencialius autsaiderius Izraelio rankininkus.

Prognozuojama, kad būtent lietuviai ir portugalai kovos dėl antros vietos grupėje, kuri irgi garantuoja patekimą į Europos čempionatą, todėl tarpusavio rungtynės buvo itin svarbios.