Apie 100 geriausių Lietuvos plaukikų rinksis į „burbulą“ Klaipėdoje

Lapkričio 6 dieną vyko pirmasis naujos kadencijos Lietuvos plaukimo federacijos Vykdomojo komiteto posėdis.

Komiteto nariai vaizdo konferencijos metu ne tik aptarė kasdien besikeičiančią koronaviruso pandemijos situaciją šalyje, bet ir ieškojo būdų, kaip išlaikyti sportininkų treniruočių sąlygas nuo šeštadienį įsigaliojusio nacionalinio karantino.

Ėmėsi iniciatyvos

Vienas iš svarbiausių Vykdomojo komiteto priimtų sprendimų – šalyje organizuoti aukšto meistriškumo pratybų „burbulą“. Kvietimai su pasiūlymais buvo išsiųsti visiems 50 m ilgio baseinams Lietuvoje, o po diskusijų sutarta treniruotes vykdyti Klaipėdoje.

Čia jau nuo ateinančio trečiadienio viso karantino metu galės nepertraukiamai treniruotis nacionalinės rinktinės nariai ir kiti aukšto meistriškumo plaukikai, kuriuos deleguos šalies plaukimo klubai ir mokyklos.

Vykdomojo komiteto nariai, atsakingi už skirtingus šalies regionus, įsipareigojo apklausti sporto mokyklas ir klubus, ir į treniruočių „burbulą“ iš vieno regiono deleguoti apie 20 plaukikų. Tikslus sportininkų sąrašas paaiškės pirmadienį-antradienį.

Lietuvos plaukimo federacija padengs visus baseino nuomos kaštus, o apgyvendinimo ir maitinimo išlaidomis turės pasirūpinti plaukikai kartu su sporto mokyklomis ir klubais. Nakvynė vienviečiame kambaryje ir maitinimas tris kartus per dieną vienam asmeniui kainuos 40 Eur / 1 para. Maistas bus pristatomas kiekvienam sportininkui tiesiai į kambarį.

Vykdomojo komiteto nariai patvirtino išplėstinį rinktinės sąrašą, kuriame esantiems plaukikams ir treneriams bus padengtos visos tiesioginės dalyvavimo treniruočių „burbule“ išlaidos – pilnas maitinimas, gyvenimas ir baseino nuoma.

Į „burbulą“ atvykdami sportininkai privalės pateikti neigiamą Covid-19 testą, kuris būtų atliktas ne vėliau kaip prieš 72 val. Kad baseine būtų laikomasi visų saugumo reikalavimų, treneriai vienu metu galės dirbti su penkiais sportininkais, kuriems bus sudarytas individualus treniruočių grafikas. Visi nepilnamečiai plaukikai privalės turėti raštiškus tėvų ar globėjų sutikimus.

REKLAMA

Siekiant išvengti užsikrėtimo rizikos, plaukikų judėjimas Lietuvos uostamiestyje bus apribotas. Treniruotės Klaipėdoje vyks visas tris karantino savaites be išeiginių dienų. Po lapkričio 29 dienos, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir operacijų vadovo nutarimus, bus svarstomos „burbulo“ pratęsimo galimybės.

Lietuvos plaukimo federacija Klaipėdos baseinu disponuos 24 valandas per parą, todėl bus atsižvelgta į visų „burbule“ esančių mokinių nuotolinio ugdymo proceso užtikrinimą ir jų poreikius. Dėl šios priežasties treniruočių grafikas bus itin lankstus. Tikimasi, kad treniruočių „burbule“ dalyvaus apie 100 geriausių ir perspektyviausių Lietuvos plaukikų.

Sutarė dėl būsimų varžybų

Posėdžio metu taip pat buvo peržiūrėtas ir artimiausių varžybų kalendorius. Dėl dalies į rizikos grupę patenkančių veteranų sveikatos ir pandeminės situacijos šalyje, nuspręsta atvirą Lietuvos veteranų plaukimo čempionatą, kuris turėjo vykti lapkričio 21–22 dienomis, nukelti neribotam laikui.

Taip pat nutarta vietoje trijų čempionatų gruodžio mėnesį vykdyti du. Lietuvos vaikų-jaunučių čempionatas bus organizuojamas Klaipėdoje gruodžio 4–5 dienomis. O Lietuvos plaukimo čempionato data – gruodžio 17–19 d. – išlieka ta pati, tačiau svarbiausios 2020 metų šalies plaukimo varžybos iš Kauno perkeliamos į Klaipėdą.

Vykdomojo komiteto nariai tikisi, kad šie būtini sprendimai padės visiems išgyventi šį nelengvą laikotarpį, kad vėliau būtų galima kuo greičiau sugrįžti prie mums įprasto režimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų