Lietuvos lengvaatlečiai Europos čempionate gerino rekordus, į pusfinalį pateko abi bėgikės

Torunėje (Lenkija) tęsiasi Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Penktadienį savo pasirodymus pradėjo dar trys Lietuvos sportininkės.

Šuolio į tolį kvalifikacinėse varžybose rekordus gerino Jogailė Petrokaitė. Jau pirmu bandymu ji nušoko 6,50 metro ir pagerino savo uždarų patalpų rekordą (6,48 m) bei kurį laiką lyderiavo kvalifikacijoje.

Antru mėginimu lietuvė nušoko 6,36 m, o trečiu bandymu dar kartą pagerino rekordą (6,53 m). Deja, to vietai finale neužteko. J.Petrokaitė Europos čempionate užėmė 9-ą poziciją, o į finalą pateko 8 sportininkės.

Lietuvei iki finalo pritrūko vos 2 cm.

„Norėjau šiandien šokti apie 6,60 m. Žiūrint kaip šokinėja panelės, galvojau, kad reikės truputį daugiau nei 6,50 m. Didelių stebuklų nebuvo, tikėjausi finalo, bet nepavyko“, – šyptelėjo J.Petrokaitė.

Kvalifikaciją laimėjo Švedijos atstovė Khaddi Sagnia – 6,78 m. Antra buvo italė Larissa Iapichino (6,70), trečia – ukrainietė Maryna Bech-Romančiuk (6,66).

Modesta Morauskaitė penktajame 400 m atrankos bėgime finišavo trečia ir pagerino asmeninį rekordą – 52.52 sek. Tiesiai į pusfinalį iš šio bėgimo pateko airė Phil Healy (52.00) ir šveicarė Lea Sprunger (52.25).

 M.Morauskaitei dar teko palaukti kitų bėgimų rezultatų. Po jų paaiškėjo, kad lietuvė yra antra greičiausia tarp tų sportininkių, kurios negavo tiesioginių kelialapių į pusfinalį, todėl M.Morauskaitė pateko į kitą etapą.

„Esu tikrai be proto laiminga, abu tikslai įvykdyti – ir pusfinalis, ir asmeninis rekordas. Žinojau, kad neturiu tos prabangos bėgti laisvai vien dėl pozicijos, nes mano bėgime bėgo titulą ginanti šveicarė Lea Sprunger, stipri airė, italė. Žinojau, kad reikia bėgti nuo pat pradžių ir kovoti iki galo, – komentavo M.Morauskaitė. – Tikrai tikėjausi panašaus rezultato, nes treniruotėse sekėsi be galo gerai. Paskutinėse treniruotėse ir kojos nešė, ir svoris nukrito. Žinojau, kad esu pasiruošusi tikrai aukštam rezultatui“.

Septintajame atrankos bėgime dalyvavusi Agnė Šerkšnienė lyderiavo nemažą distancijos dalį, bet finišo tiesiojoje praleido į priekį graikę Irini Vasiliou (52.76). A.Šerkšnienė finišavo per 53.00 sek., užėmė antrą vietą ir ramiai pateko į pusfinalį.

REKLAMA

„Planas buvo patekti į sekantį etapą, džiaugiuosi. Viskas pavyko, planavau vesti šitą bėgimą. Žinoma, niekada nežinai, galbūt išlįs kita dalyvė po 200 m, bet taip neįvyko. Po to bėgau savo tempu, nepajutau chaoso, susistumdymo. Pusfinalyje bus stipresnės dalyvės, ten gali būti visko, – sakė A.Šerkšnienė. – Nesekiau, kaip prieš tai dalyvės subėgo, nežinojau laikų ir kaupiausi savo bėgimui. Norėjau gauti didžiąją Q, jog nereiktų laukti rezultato.“

Atrankoje greičiausia buvo P.Healy (52.00), aplenkusi lenkę Justyną Swiety-Ersetic (52.06) ir britę Jessie Knight (52.17). M.Morauskaitės laikas bendroje įskaitoje buvo 7-as, o A.Šerkšnienės – 20-as.

Moterų 400 m pusfinalio bėgimai vyks penktadienį vakare nuo 20.33 val. Lietuvos laiku.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų