Lietuvos ledo ritulio rinktinė pradeda kovas olimpinių žaidynių atrankoje

Lietuvos ledo ritulio rinktinė šiandien pradeda kovas olimpiniame atrankos turnyre – lietuviai 20:00 val. stos į akistatą su Slovėnijos rinktine. Prieš akistatą su turnyro šeimininkais, siūlome susipažinti su svarbiausiais akcentais prieš šį mačą.

Tarpusavio rungtynių balanse – ryški varžovų persvara

Lietuvos rinktinė į Slovėniją atvyko trečiadienį, kur vakare jie surengė treniruotę. Nors rinktinei šį kartą negalės padėti nemažai svarbių veteranų, o nemažai ledo ritulininkų oficialiai debiutuos nacionalinėje ekipoje, žaidėjai yra nusiteikę pademonstruoti savo sugebėjimus ir įrodyti, jog mūsų jaunimas yra pajėgus kautis su pajėgiais varžovais.

Trečiadienį rinktinės stovykloje trūko tik Ilja Četvertako, kuris vakar vakare dar atstovavo savo klubui Norvegijos antrojo pagal pajėgumą diviziono rungtynėse. Tiesa, puolėjas prie lietuvių prisijungs jau šiandien ir rungtynių praleisti jam neteks.

Lietuvos ir Slovėnijos rinktinių keliai tarptautiniame fronte susikerta retai – be tarpusavio rungtynių praėjusiais metais, šios komandos savo jėgas paskutinį kartą buvo išbandžiusios dar 2009 metais. Deja, bet tarpusavio dvikovų istorija gerokai palankesnė varžovams – abu kartus prilygti savo varžovams lietuviai nesugebėjo ir patyrė dvi skaudžias nesėkmes.

Slovėnijos rinktinės pranašumą galima įžvelgti ir rinktinių pasirodymuose olimpinėse atrankose. Jei mūsų šalies atstovai iki šiol nėra įveikę šio atrankos etapo, slovėnai pastaruosius du kartus išsikovojo vietą tarp olimpinių žaidynių dalyvių.

Jaunystė prieš patirtį

Bene labiausiai į akis krentantis skirtumas tarp šių komandų – amžiaus vidurkis. Nemažai žaidėjų praradusi Lietuvos rinktinė bus jauniausia viso šio atrankos etapo ekipa, o ne vieną veteraną turinčiai Slovėnijai pagal amžiaus vidurkį galės lygintis tik Japonija. Daug ką pasako faktas, jog Slovėnija turi vos du 1997 metais gimusius, arba jaunesnius žaidėjus, kai tuo tarpu lietuvių gretose tokių yra net 14.

REKLAMA

Po praėjusio pasaulio čempionato abejų šalių rinktines į priekį ves nauji treneriai. Tiesa, jų situacija ir patirtis rinktinėje visiškai skirtinga. Jei lietuvių strategas Ronas Pasco pernai pirmą kartą karjeroje rinktinėje užėmė trenerio asistento pareigas ir šiemet pasistūmėjo į atsilaisvinusią vyriausiojo trenerio poziciją, tai Matjazas Kopitaras su pertraukomis Slovėnijos nacionalinėje ekipoje dirba nuo 2004 metų , o nuo 2011-ųjų metų užėmęs vyriausiojo trenerio pareigas jis sugebėjo Slovėniją atvesti į 2014 metų olimpines žaidynes bei šešiskart vadovavo rinktinei pasaulio čempionatuose. Pernai rinktinės postas buvo patikėtas jaunam treneriui Ivo Janui, kuriam nesugebėjus sugrąžinti rinktinės į elitinį divizioną, prie įprastu tapusio posto sugrįžo M. Kopitaras.

Praėjusiais metais dėl traumos rinktinei negalėjęs padėti Žiga Jegličius šiemet turėtų tapti svarbiausia figūra savo komandoje. Ilgametė KHL patirtis leidžia šiam puolėjui vis dar būti paklausiam Europos rinkoje, o jo žaidimo stilius puikiai tinka nacionalinei rinktinei. 31-erių metų ledo ritulininkas niekada nebuvo pats greičiausias žmogus ant ledo, tačiau neeilinis žaidimo skaitymas bei puiki technika leidžia jam būti elitiniu progų kūrėju. Kol didžiausia Slovėnijos rinktinės žvaigždė Anže Kopitaras dėl žaidimo NHL negali būti su rinktine, būtent Ž. Jegličius turėtų būti tas žmogus, kuris dažniausiai laikys ritulį ir kurs progas tiek sau, tiek ir komandos draugams.

Nors daugumos garsiausių šios rinktinės žaidėjų karjeros jau leidžiasi į saulėlydį, Slovėnijos nacionalinėje ekipoje netrūksta stipriausiose Europos lygose žaidžiančių ledo ritulininkų. Puolėjas Žiga Jegličius, gynėjas Blažas Gregorcas ir vartininkas Gašperas Krošeljis šį sezoną žaidžia aukščiausioje Čekijos lygoje, o puolėjai Janas Urbas ir Miha Verličius demonstruoja meistriškumą Vokietijos pirmenybėse.

Nors būtent minėtų žaidėjų šešetukas turėtų būti griežti pirmaisiais smuikais rinktinėje, net ir turėdami nuostolių slovėnai vis tiek sugebėjo surinkti komandą, kurioje pavojų varžovams galės kelti visi ant ledo pasirodysiantys žaidėjai. Dauguma šios rinktinės narių puikiai žino, ką reiškia ne tik laimėti šį atrankos etapą, tačiau ir prasibrauti į olimpines žaidynes, tad prieš būsimus oponentus jie turės ir papildomą kozirį – tikėjimą savo jėgomis ir tuo, jog būtent jie turi laimėti šį atrankos etapą.

Būtent tikėjimu savimi spinduliavo ir paskutinė M. Kopitaro surengta spaudos konferencija. Varžovų rinktinės treneris neslėpė, kad jo komanda šiame atrankos turnyre jo rinktinė turi tikslą įveikti visus varžovus ir iškovoti bilietą į lemiamą olimpinių žaidynių atrankos etapą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų