Segede (Vengrija) vykstančiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo taurės etape aukso medalius iškovojo Lietuvos keturvietininkai baidarininkai (Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja).

Lietuviai penktadienį iš pradžių turėjo įveikti pusfinalio barjerą. Trečiajame plaukime jie 500 m įveikė per 1 min. 23.55 sek., atsiliko tik nuo čekų (1:23.42) ir pateko į A finalą.

Kovoje dėl medalių lietuviai yrėsi kur kas greičiau, savo laiką pagerino daugiau nei sekunde (1:22.48) ir aplenkė visus konkurentus. Sidabras atiteko ispanams (1:22.64), bronza – vengrams (1:22.82). Tuo tarpu lietuvius anksčiau lenkę čekai buvo tik penkti (1:23.18).

A finalo plaukimas:

Henrikas Žustautas vyrų vienviečių kanojų 200 m rungties pirmajame pusfinalio plaukime buvo antras (42.28), praleido į priekį tik kartvelą Zazą Nadiradzę (41.55) bei pateko į A finalą. Tos pačios rungties antrajame pusfinalio plaukime Vadimas Korobovas buvo 6-as (44.24) ir pateko į B finalą.

Tą pačią dieną vykusiame A finale H.Žustauto laikas buvo 9-as (43.97). Nugalėjo uzbekas Arturas Gulijevas (41.31), sidabrą pelnė portugalas Helderis Silva (41.56), bronzą – italas Mattia Alfonsi (41.82).

V.Korobovas B finale finišavo 4-as (43.03), tad bendroje įskaitoje užėmė 13-ą poziciją.

Vyrų vienviečių baidarių 200 m rungties antrąjį pusfinalio plaukimą laimėjo I.Navakauskas – 36.36 sek. Lietuvis užtikrintai pateko į A finalą ir kovos dėl medalio.

A finale matysime ir A.Seją. Jis laimėjo trečiąjį pusfinalio plaukimą (36.52), vos 0.01 sek. aplenkdamas vengrą Balaszą Birkasą (36.53).

Netoli A finalo buvo Andrejus Olijnikas. Jis vyrų vienviečių baidarių 1000 m rungties antrajame pusfinalio plaukime finišavo 4-as (3:41.01) ir varžysis B finale. Iki 3-ios vietos ir patekimo į A finalą jį skyrė 0.19 sek.