Kaune vykstančio Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje penktadienį nugalėtojos titulą ginanti Lietuvos rinktinė 68:60 (15:13, 13:21, 21:8, 19:18) įveikė be pralaimėjimų žengusią Prancūzijos komandą.

Lietuvos ekipoje pasižymėjo Tauras Jogėla. Jis surinko 19 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. Tomas Lekūnas pelnė 11, o Rokas Narkevičius ir Martynas Paliukėnas (5 perimti kamuoliai) - po 9 taškus.

Prancūzijos rinktinei 17 taškų pelnė Hugas Invernizis (Hugo Invernizzi), 14 - Šarli Maro (Charly Maraux), 10 - Žanas Šarlis Livijus (Jean-Charles Livio).

Po pirmojo kėlinio lietuviai pirmavo 15:13, o įpusėjus antrajam kėliniui - 24:22. 18-ąją min. prancūzai persvėrė rezultatą 27:26. Jie po dviejų kėlinių pirmavo 34:28.

25-ąją min. Prancūzijos rinktinės persvara buvo trys taškai - 38:35. Po to lietuviai laimėjo atkarpą 8:0 ir išsiveržė į priekį 43:38. Po trijų kėlinių Dariaus Dikčiaus ir Egidijaus Ženevičiaus treniruojami mūsiškiai pirmavo 49:42. Lietuvos komanda ketvirtajame kėlinyje sugebėjo išsaugoti persvarą. Likus žaisti 2 min. 48 sek., lietuviai įgijo11 taškų persvarą - 61:50. Priešpaskutinę minutę aikštelės šeimininkai pirmavo 66:55.

Lietuvos rinktinė pusfinalyje šeštadienį 20.15 val. susitiks su Lenkijos ekipa, kuri ketvirtfinalyje 51:46 nugalėjo Kroatijos krepšininkus.

Lietuviai B grupės varžybose lenkams pralaimėjo 64:67.

Serbijos rinktinė ketvirtfinalyje po pratęsimo 95:90 įveikė Rolando Radvilos treniruojamą Rusijos ekipą ir pusfinalyje žais arba su Ispanijos, arba su Turkijos krepšininkais.