Pergalingai Europos čempionato atranką pradėjo Estijos krepšininkai (1-0). Būsimi Lietuvos rinktinės varžovai svečiuose 73:69 (19:20, 17:23, 21:10, 16:16) palaužė Šiaurės Makedonijos atstovus (0-1).

Trečiojo kėlinio pradžioje makedonai dar pirmavo 43:36, bet po solidžios atkarpos jau estai buvo priekyje 57:53.

Ketvirtajame kėlinyje galiausiai estai surengė dar vieną mini spurtą, atitrūko iki 72:62 ir išlaikė pergalingą pranašumą.

Nugalėtojams po 16 taškų surinko Siimas-Sanderis Vene (4/7 trit.) ir Maikas Kotsaras (2/9 baud.), 14 pridėjo Kristianas Kullamae (6 kld.), 8 pasižymėjo Janari Joesaaras (5 rez. perd.).

Oponentams 25 taškus pelnė Nenadas Dimitrijevičius (8/9 baud.), 18 įmetė Ethanas Happas (10 atk. kam., 4 per. kam., 4 blk., 30 n. b.), 10 – Stojanas Gjuroski.

Atrankos H grupėje be minėtų Estijos, Šiaurės Makedonijos ir Lietuvos rinktinių dar grumiasi Lenkijos krepšininkai.

Būtent estai bus kiti lietuvų varžovai. Rungtynės tarp komandų įvyks pirmadienio vakarą, o mačą tiesiogiai transliuos kanalas TV3 ir portalas tv3.lt.