Kaune dvi dienas vyko Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas sprinto estafečių ir estafečių trasose. Geriausiems Lietuvos orientacininkams šalies pirmenybės tapo generaline repeticija prieš kitą savaitę Estijoje vyksiantį pasaulio čempionatą.

Lietuvos čempionate visose trasose – komandinėse ir asmeninėse lenktynėse nepralenkiama buvo Judita Traubaitė. Praėjusių metų pasaulio jaunimo čempionato prizininkė susižėrė net 4 aukso medalius.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje surengtose sprinto estafečių varžybose prie starto linijos stojo 51 komanda. Moterų varžybose nugalėtoja tapo Vilniaus „Fortūnos“ komanda, kuriais atstovavo J. Traubaitė, Aistė Traubienė ir Miglė Sušinskaitė. Nugalėtojos 6 etapus įveikė per 1 val. 19 min. 50 sek. ir antrą vietą užėmusią Vilniaus „Perkūno“ ekipą (Algirda Mickuvienė, Justė Umbrasaitė ir Jolanta Šulčienė), aplenkė beveik 10 min. Bronzos medalius laimėjo Alytaus „Dainavos“ komanda (Kristina Masevičiūtė, Sandra Paužaitė ir Monika Martušytė).

Atkaklesnė kova vyko vyrų varžybose. Sprinto estafečių trasoje Lietuvos čempionu tapo „Telšių“ klubas, kuriam atstovavo Aidas Žigilėjus, Regimantas Kavaliauskas ir Vitalijus Petrulis. Čempionai distanciją įveikė per 1 val. 8 min. 19 sek. Antrą vietą užėmusi Šiaulių „Igtisa“ komanda (Rolandas Bačkys, Vilius Aleliūnas ir Andrejus Gerasimovas) čempionams pralaimėjo 1 min. 36 sek. Bronzos medaliai įteikti Vilniaus „S-Sportas“ orientacininkams Petrui Andrašiūnui, Svajūnui Ambrazui ir Ignui Ambrazui.

Antrą varžybų dieną vyko estafečių varžybos. Čia ir vėl nepralenkiama buvo J. Traubaitės vedama „Fortūnos“ komanda. Artimiausias persekiotojas iš „S-Sportas“ ekipos (Gabrielė Andrašiūnienė, Vesta Aleliūnienė ir Aušrinė Žvirblytė), čempionės aplenkė daugiau negu 18 min. Trečią vietą užėmė Ignalinos „Būdakalnis“ (Ramunė Arlauskienė, Agnė Styrienė ir Roma Puišienė).

„Tikslai buvo aukšti ir labai džiaugiamės, kad pavyko išsaugoti pernai iškovotą Lietuvos čempionių titulą. Trasa buvo įdomi. Čiuožėsi gerai, bet orientuotis nebuvo lengva, – sakė du aukso medalius ir asmeninėse įskaitose laimėjusi J. Traubaitė. – Po savaitės prasidėsiantis pasaulio čempionatas man bus pirmasis elito grupėje. Sunku prognozuoti, kaip seksis. Varžovių lygis tikrai labai aukštas. Svarbiausia – išvengti klaidų ir čiuožti pagal savo galimybes. Žiemą buvo geros sąlygos, daug slidinėjom ir svarbiausioms tarptautinėms varžyboms gerai pasirengėme.“

Vyrų estafečių varžybose Lietuvos čempionais tapo Vilniaus „Perkūno“ orientacininkai Vytautas Ralys, Nerijus Šulčys ir Kasparas Šulčys. Nugalėtojai distanciją įveikė per 1 val. 32 min. 22 sek. Antrą vietą užėmė „Telšių“ klubas, trečią „S-Sportas“.

„Nedažnai tokios žiemos lepina, todėl smagu, kad po daugelio metų pertraukos orientavimosi slidėmis varžybos vėl vyko Kaune. Paskutinį kartą čia varžytis teko berods 1984 metais. Trasoje reikėjo daug orientavimosi įgūdžių, nes vietovė urbanizuota, daug žmonių išmintų takų ir gan tankus vėžių tinklas. Buvo 4-5 lygiavertės komandos. Džiaugiamės, kad laimėti pasisekė mums“, – sakė „Perkūno“ atstovas Nerijus Šulčys.

Vasario 22-28 d. Estijoje vyks svarbiausios šių metų orientacininkų slidėmis tarptautinės varžybos – pasaulio suaugusiųjų ir jaunimo čempionatas bei Europos jaunių pirmenybės. Jose startuos 15 Lietuvos sportininkų.