Lietuvos bėgimo taurės sezono atidaryme – rekordinis dalyvių skaičius

Netradiciškai, bet itin aktyviai startavo naujasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) sezonas. Kaip ir kasmet, sezonas prasidėjo naujametiniu bėgimu ir sportiniu ėjimu „Kėdainiai 2021“.

Dėl suprantamų priežasčių renginys šiemet buvo virtualus, todėl jame aktyviai registravosi bėgikai iš visos Lietuvos. Savo pasirinktą 5 arba 10 km trasą įveikė beveik 500 dalyvių ir tai yra naujas Kėdainių bėgimo rekordas, skelbiama Lietuvos bėgimo taurės pranešime spaudai.

Pirmasis LBT etapas – Naujametinis Kėdainių bėgimas – surengtas jau 43-iąjį kartą. Kadangi bėgimas virtualus, dalyviai turėjo 10 dienų, per kurias reikėjo užfiksuoti rezultatą savo norimoje trasoje.

LBT direktorius Audrius Jaraminas teigia, kad toks aktyvus dalyvavimas parodo, jog žmonės pasiilgo sporto ir azarto. „Bėgimo renginiai, kad ir virtualūs, motyvuoja žmones bėgioti, aktyviai praleisti laiką. Kas norėjo, galėjo tiesiog norimą distanciją įveikti pėsčiomis. Žmonės parodė, kad šaltis ir žiemiški orai nėra kliūtis judėti lauke, o sveikatai nauda yra didžiulė“, – sakė A. Jaraminas.

Virtualiuose bėgimuose nėra fiksuojami rezultatai, nes kiekvienas bėga skirtinga trasa, todėl jos sudėtingumas nėra vienodas. Visgi visi, kurie įveikė 10 km distanciją, gavo po 30 taškų bendroje įskaitoje.

Nepaisant to, be apdovanojimų organizatoriai sportininkų nepaliko. Visi dalyviai paštu gaus naujus „Kėdainiai 2021“ bėgimo medalius, o virtualioje apdovanojimų ceremonijoje buvo apdovanoti jauniausi ir vyriausi dalyviai, masiškiausias klubas bei po 10 vyrų ir moterų, kurių pavardės buvo ištrauktos burtų keliu.

Jauniausia „Kėdainiai 2021“ dalyvė – 2019 metų gimimo Luknė Valuckytė. Vyriausias dalyvis – 76-erių metų „Inžinerijos“ klubo atstovas Ronaldas Kondratas. Jiems, be medalių, atiteks papildomi LBT partnerių prizai.

Masiškiausiu klubu pirmajame LBT etape tapo Kauno BMK. Jam atstovavo net 80 bėgikų. Antrąją vietą užėmė praėjusių metų LBT komandinės įskaitos čempionas „Bėgimo klubas“.

Na o loterijos laureatėmis tapo ir rėmėjų dovanomis džiaugsis šios naujametinio Kėdainių bėgimo ir sportinio ėjimo dalyvės: Reda Šatūnienė, Gintarė Kundrotaitė, Renata Jatužienė, Karolina Čikotaitė, Milda Talalaitė, Gintarė Mažeikytė, Indrė Daukšaitė, Auksė Baliukevičiūtė, Kristina Ringytė ir Giedrė Karenė. Vyrų loterijos laimėtojais tapo Vaidas Pučinskas, Vaidas Petrauskas, Tomas Čaplinskas, Rafaelis Pankūnas, Ramūnas Mažukna, Saulius Višinskas, Maksimas Zakleckis, Zenonas Balčiauskas, Saulius Mingaila bei Eimantas Kulbis.

Antrasis LBT etapas – tradicinis bėgimas „Bėgame už laisvę Mažeikiuose 2021“ – taip pat bus virtualus. Kasmet populiarėjančio bėgimo organizatorė, bėgikų klubo „Penki kalnai“ viena iš vadovių Milda Zubavičienė neabejoja, kad mažeikiškiai dar kartą įrodys, jog myli bėgimą ir aktyviai registruosis į renginį. Matant pirmojo etapo populiarumą, galima numanyti, kad aktyviai į šį bėgimą registruosis ne tik šio miesto, bet ir visos Lietuvos bėgikai.

REKLAMA

Dalyviams reikės įveikti savo paties pasirinktą 10 km trasą nuo vasario 1 dienos iki vasario 16 dienos. Registracija į šį bėgimą vyksta iki vasario 15 dienos.

Tikimasi, kad realaus bėgimo sezonas prasidės Jonavoje, kur Kovo 11-ąją vyks jau XXXII-asis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“. Po to – kovo 20-ąją – numatomas bėgimas (nuotykių lenktynės) „Aplink Rėkyvos ežerą“. Jeigu dėl apribojimų to nebus galima padaryti, jie taip pat taps virtualiais.

Iš viso XIII-ajame Lietuvos bėgimo taurės sezone 2021 metais planuojama surengti 17 etapų, iš kurių vienas neįskaitinis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų