Trečia pergale iš eilės Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų šešiolikos komandų krepšinio čempionato Graikijoje pirmąjį etapą baigė D grupės nugalėtoja tapusi Lietuvos rinktinė.

Keturių ekipų D grupės trečiojo turo rungtynėse šeštadienį Sauliaus Štombergo auklėtiniai 72:66 (13:19, 21:13, 25:21, 13:13) nugalėjo Kroatijos bendraamžius.

15 taškų prie pergalės prisidėjo Tadas Sedekerskis, po 14 - Aistis Pilauskas ir Laurynas Birutis (8 atk. kam.), 9 - Laurynas Beliauskas, 8 - Martynas Echodas.

Kroatų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Domagojus Vrkičius (17 tšk.), Ivica Zubačas (17 tšk. bei 11 atk. kam.) ir Bruno Skokna (11 taškų).

Kaip ir per dvikovą su graikais, Lietuvos komanda turėjo problemų pirmajame kėlinyje, kurį pralaimėjo 6 taškais (13:19). Tačiau atkirtį varžovams lietuviai davė jau per antrąjį ketvirtį. Ėmę aktyviau pulti Lietuvos krepšininkai išsiveržė į priekį (23:21, 5 min.) ir iniciatyvos kroatams nebeatidavė. Prasidėjus didžiajai pertraukai lietuviai turėjo nedidelį pranašumą - 34:32.

Atkakli kova vyko ir trečiajame kėlinyje, tačiau pirmavo Lietuvos krepšininkai (46:42, 5 min.). Varžovai buvo išlyginę rezultatą (50:50, 3 min.), bet drausmingai žaidę lietuviai prieš lemiamą mačo dalį vėl persvėrė rezultatą savo naudai - 59:54.

5 minutes ketvirtajame kėlinyje Lietuvos komandos gynyba neleido kroatams pelnyti taškų (70:54). Nors varžovai dar bandė sugrąžinti intrigą ir sumažino atsilikimą, žaidimo skonį pajutę lietuviai ramiai baigė rungtynes savo naudai.

D grupės varžybas šeštadienio vakarą užbaigė Bosnijos ir Hercegovinos bei Graikijos komandų rungtynės, kuriais pirmenybių šeimininkai pralaimėjo 59:60 (13:8, 19:22, 19:12, 8:18).

Galutinė D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1. Lietuva 3 3 0 215:180 6

2. Graikija 3 1 2 187:171 4

3. Bosnija ir Hercegovina 3 1 2 156:209 4

----------------

4. Kroatija 3 1 2 184:212

Čempionato aštuntfinalio šešių ekipų F grupėje dvi įskaitines pergales turinti Lietuvos rinktinė varžysis su Rusijos (liepos 27 d.), Italijos (liepos 28 d.) ir Turkijos (liepos 29 d.) komandomis.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1. Lietuva 2 2 0 143:114 4

2. Turkija 2 2 0 129:106 4

3. Italija 2 1 1 111:103 3

4. Bosnija ir Hercegovina 2 1 1 110:132 3

5. Graikija 2 0 2 123:130 2

6. Rusija 2 0 2 112:143 2

Į pirmenybių ketvirtfinalį pateks keturios geriausios grupės komandos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.