Trečiadienį Kauno ledo rūmuose startavo pirmą kartą organizuojamos Lietuvos kerlingo asociacijos (LKA) taurės varžybos. Šias varžybas iš viso sudarys penki etapai.

„LKA taurės turnyro pagrindinė idėja yra sutelkti bendruomenę ir išplėsti varžybų formatą. Lietuvos čempionate dalyvauja tik aukščiausio meistriškumo komandos, o LKA taurės varžybos skirtos visiems klubams, nepriklausomai nuo jų meistriškumo, patirties ar net diviziono. Visoms komandoms suteikiama galimybė varžytis tarpusavyje“, - aiškino LKA prezidentas Tadas Vyskupaitis.

Tai reiškia, kad net ir naujos, mažiau patirties sukaupusios komandos potencialiai gali varžytis su aukščiausio meistriškumo komandomis ir tokiu būdu dalintis patirtimi, kelti motyvaciją bei tobulėti. T. Vyskupaitis priduria, kad taurės formatas nėra naujas – jis naudojamas įvairiausiose komandinėse sporto šakose beveik visose šalyse.

Pirmajame etape Kaune varžėsi aštuonios komandos. Buvo sužaistos ketverios rungtynės.

Atkakliausia kova vyko tarp Arūno Skrolio „DeArch“ ir Gaivos Valatkienės „Slydžio“ komandų. Pergalę po puikaus lemiamo kelinuko 8:6 iškovojo „DeArch“ vyrai. Jie po šešių kėlinukų atsiliko 4:6, bet septintajame pelnė pergalingus 4 taškus.

Kituose susitikimuose užtikrintas pergales iškovojo favoritai. Kauno kerlingo klubas (kap. Lina Janulevičiūtė) 14:2 nugalėjo Rasos Abelytės „Valio“ komandą, Konstantino Rykovo „IceProof“ 13:3 pranoko jaunąją „Forsarus mix“ (kap. Miglė Kiudytė) ekipą, o Virginijos Paulauskaitės „Skipas“ 9:2 įveikė „Forsarus boys“ (kap. Matas Junevičius) atstovus.

Prie taurės varžybų ateityje taip pat galės prisijungti ir neįgaliųjų bei kurčiųjų komandos.

Visos LKA taurės varžybos bus rengiamos Kauno ledo rūmuose. Antrasis etapas vyks kovo 1 dieną. Trečiasis etapas numatomas kovo 22 dieną, ketvirtasis – balandžio 19 dieną, o penktasis – gegužės 10 dieną.

T. Vyskupaitis neslepia, kad LKA sieks maksimaliai išnaudoti Kauno ledo rūmų užimtumą, nepaisant to, kad ruošiant ledo kerlingo varžyboms, iššūkių yra nemažai.

„Ledo rūmuose vyksta čiuožimo veikla, kuri kerlingui labai nepalanki ledo kokybės ir ruošimo prasme. Reikia papildomai užlieti, lyginti, skusti ir formuoti ledą, o tai užima daug laiko ir pastangų. Visgi po pirmojo etapo komandos liko patenkintos ir netgi maloniai nustebinto ledo kokybe. Ypatinga padėka Donatui Kiudžiui ir jo komandai, kuri pasirūpino maksimaliai aukšta ledo kokybe“, - kalbėjo T. Vyskupaitis.

LKA vadovas mato ir dar vieną šių varžybų pliusą – Kauno ledo rūmai leidžia kerlingui būti labiau matomu. Pasak jo, tarp susidomėjusių taurės varžybomis buvo galima išvysti kitų ledo sporto šakų entuziastus bei gerbėjus.

Kitame sezone numatoma turnyrą plėsti ir surengti 10 etapų. Tikimasi įtraukti dar daugiau komandų ir varžybas išdėstyti per visą sezoną.