Reguliariojo sezono pabaigą pasitinkančios NBA komandos stoja į paskutines kovas. Penktadienį lietuvių akistatoje pergalę Vakarų konferencijoje iškovojo Naujojo Orleano „Pelicans“ (48/32), kuri rezultatu 135:123 (34:23, 30:35, 34:31, 37:34) įveikė Sakramento „Kings“ ekipą (45/35).

Naujojo Orleano krepšininkai šiame sezone prieš „Kings“ iškovojo penkias pergales iš tiek pat galimų.

Abu rungtynėse pasirodę lietuviai surinko dvigubus dublius. Domantas Sabonis per 34 min. savo komandai pelnė 18 taškų (8/12 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Tuo tarpu Jonas Valančiūnas gavo 33 min. aikštelėje ir nugalėtojams surinko 13 taškų (5/8 dvit., 3/5 baud.), atkovojo taip pat 10 kamuolių bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynių kontrolės „pelikanai“ ėmėsi nuo pat rungtynių pradžios, o likus 2,5 min. iki pirmojo kėlinio pabaigos, po J. Valančiūno baudų metimų, šeimininkus jie lenkė jau 23 taškais (34:11).

Nors vėliau „Kings“ kiek reabilitavosi ir antrąjį kėlinį laimėjo 30:35, tačiau „Pelicans“ tai neišgąsdino.

Labiausiai prie pergalės „Kings“ buvo priartėjusi trečiojo kėlinio viduryje, kai po Harrisono Barneso dvitaškio rezultatas tapo 76:78, tačiau „Pelicans“ situaciją iškart ėmėsi taisyti pelnydama 6 taškus iš eilės (76:84).

Likus pusei ketvirčio iki rungtynių pabaigos arenos svečiai priekyje buvo 23 taškais (123:100) ir vėliau pergalės iš rankų nebepaleido.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė Ziono Williamsono ir CJ McCollumo duetas. Abu krepšininkai savo komandai pelnė po 31 tašką, o Trey Murphy III pridėjo dar 27.

Pralaimėjusių gretose spindėjo De’Aaronas Foxas su 33 taškais ir 8 rezultatyviais perdavimais, 22 į varžovų krepšį suvertė H. Barnesas.

Likus vienoms rungtynėms iki reguliariojo sezono finišo „Pelicans“ išlieka atkrintamųjų zonoje, 6-oje vietoje, tačiau tik viena pergale lenkia Fynikso „Suns“. Tuo tarpu „Kings“ laikosi įkrintamosiose, 8-oje vietoje, tačiau turi vienodą santykį 45-35 su Los Andželo „Lakers“ ir „Golden State Warriors“.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 31 (4 atk. kam., 6 rez. perd.), CJ McCollumas 31 (4 atk. kam., 7 rez. perd.), Trey Murphy III 27 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Jose Alvarado 14 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 13 (10 atk. kam.), Dysonas Danielsas 10 (4 atk. kam.).

„Kings“: De’Aaronas Foxas 33 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), Harrisonas Barnesas 22 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Keeganas Murray 19 (5 rez. perd.), Domantas Sabonis 18 (10 atk. kam., 4 rez. perd.), Davionas Mitchellas 13 (5 rez. perd.).