Šią vasarą itin išpopuliarėjęs irklenčių sportas prie vandens telkinių pritraukė daug aktyvios gyvensenos entuziastų. Išmokti plaukti su irklente - paprasta, todėl per trumpą laiką ši nauja vandens pramoga tapo didžiausiu malonumu ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Vis dėlto, prasidėjus šaltajam metų periodui Lietuvos upėse ir ežeruose irklenčių veikiausiai nepamatysite - irklenčių sezonas baigėsi vos tik atšalus orams.

„Žmonės dar tik susipažino su irklenčių sportu, negerai, kad atėjus žiemai jie praras savo įgūdžius. Lietuviškos oro sąlygos pasimėgauti šia vandens sporto šaka leidžia labai trumpai, tačiau radome puikią alternatyvą - atvežėme irklentes į baseinus! Tobulinsime techniką, rengsime varžybas ir deginsime kalorijas”, - apie idėją irklenčių sportą iš upių ir ežerų perkelti į baseinus pasakoja profesionalus šuolininkas į vandenį Ignas Barkauskas.

„Prasideda žiemos laikas, kuomet visi ieško kuo šiltesnio kampelio... o baseine juk +30 laipsnių! Ar gali būti smagiau? Tiesa, prieš žiemą labai svarbu sustiprinti sausgysles, sąnarius, o irklenčių sportas padeda sustiprinti raumenyną ir apsisaugoti nuo patempimų ar lūžių. Stovint ar irklentės dirba tos raumenų grupės, kurias žmonės dažnai apleidžia, pavyzdžiui, įstrižiniai raumenys. Irklenčių sportas turėtų būti labai aktualus ir tiems, kurie skundžiasi nugaros skausmais“, - vardija I. Barkauskas.

Pasak jo, plaukiojimas irklente – puikus būdas reabilituotis po patirtų traumų bei sustiprinti imuninę sistemą. „Moterims, kurios skaičiuoja kalorijas, iškart galiu pasakyti – ant irklentės jų sudeginsite labai daug! Keturiasdešimt penkios minutės ant irklentės iš tikrųjų prilygsta dviem valandoms sporto salėje“, - sako Ignas Barkauskas. Anot šuolininko į vandenį, plaukiojant irklente itin dirba pilvo preso ir rankų raumenys, stiprėja stuburas, gražėja laikysena.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų