Nyderlanduose vykstančiame Europos jaunimo (iki 22 metų) paplūdimio tinklinio čempionate puikiai varžosi dvi Lietuvos komandos. Mūsų šalies merginų duetas Ariana Rudkovskaja ir Skalvė Križanauskaitė grupėje laimėjo visus tris mačus ir iškart pateko į aštuntfinalį.

D grupės antrosiose rungtynėse penktadienį A. Rudkovskaja ir S. Križanauskaitė 2-0 (22:20, 21:7) nugalėjo Izraelio atstoves Nogą Maor ir Yahli Ashush.

Paskutinėse grupės rungtynės, nulėmusiose, kuri iš komandų užims pirmąją vietą, mūsiškės 2-0 (21:15, 21:9) nepaliko vilčių serbėms Nadjai Čikuc-Deans ir Natasai Čikuc.

Pirmoji vieta grupėje leido lietuvėms iškart patekti į antrąjį atkrintamųjų varžybų etapą – aštuntfinalį.

Kita Lietuvos pora – jaunosios Šiaulių sporto gimnazijos atstovės Kotryna Čyvaite ir Vakarė Siličytė F grupėje penktadienį 0-2 (9:21, 14:21) pralaimėjo norvegėms Fridai Berntsen ir Brigittei Maaseidei bei 0-2 (9:21, 7:21) neatsilaikė prieš suomes Wilhelmiiną Prihti ir Sarą Sinisalo. Gerokai už daugelį varžovių jaunesnės lietuvės tęs kovą dėl 25-32 pozicijų.

Vaikinų turnyro D grupėje lietuviai Mantas Donėla ir Karolis Palubinskas 2-0 (21:18, 21:17) nugalėjo olandus Koeną Herreboutą ir Keesą de Hooghą.

Su dviem pergalėmis iš trijų galimų Lietuvos duetas grupėje užėmė antrąją vietą ir pateko į atkrintamąsias varžybas, kurios vyks šeštadienį.

Europos jaunimo čempionato pagrindinėse varžybose dalyvauja po 32 vaikinų ir merginų komandas.