0
TV3

Draugiškose rungtynėse Londono olimpiados atrankai besiruošianti Lietuvos vyrų rinktinė Hjustone 63:61 (12:17, 25:20, 16:17, 10:7) palaužė Didžiosios Britanijos krepšininkus ir iškovojo pirmąją pergalę pasirengime.

Smogiamuoju penketuku (Javtokas, Kleiza, Mačiulis, Pocius Jasikevičius) mačą lietuviai pradėjo aktyviai ir prabėgus 3 minutėms pirmavo 6:0. Toks lietuvių aktyvumas Didžiosios Britanijos neišmušė iš vėžių, nes ši atsakė atkarpa 8:1 ir išsiveržė į priekį – 8:7. Likus žaisti 3 minutes rezultatas dar buvo lygus (12:12), tačiau per likusį laiką mūsiškiams pasižymėjo nepavyko, o britai pelnė 5 taškus ir po pirmojo kėlinio pirmavo 17:12.

Antroji ketvirčio pradžioje Didžiosios Britanijos krepšininkams pavyko truktelėti į priekį (21:14), bet Šarūnas Jasikevičius pradėjo spurtuoti 6:0 ir lietuviai priartėjo – 20:21. Toliau sėkmingai diriguodamas komandos žaidimui Šaras vedė mūsiškius į priekį – 31:27. Paskutinę minutę kiek sėkmingiau sužaidė britai, kurie realizavo baudas, pelnė dvitaškį ir sužaidus 2 kėlinius rezultatas buvo lygus – 37:37.

Trečiojo ketvirčio pradžia Lietuvai nebuvo sėkminga, nes britai per pirmąsias 4 minutes pelnė 6 taškus iš eilės ir atitrūko – 43:37. Mūsiškiai kantriai viso kėlinio metu vijosi varžovus, kai likus žaisti minutę šovė į priekį laimėdami atkarpą 7:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį – 53:51. Paskutinį metimą trečioje atkarpoje pelnė Didžiosios Britanijos krepšininkai - 54:53.

Ketvirtajame kėlinyje abi komandos žaidė nerezultatyviai. Prabėgus 5 minutėms lietuviai buvo įmetė 2 taškus, britai – 1, tad rezultatas buvo lygus – 55:55. Didžiosios Britanijos komanda pelnė 4 taškus paeiliui, bet likus 3 minutėms lietuviai atsakė tuo pačiu ir pasivijo varžovus – 59:59. Likus žaisti pusantros minutės Š.Jasikevičius gavo techninę pražangą ir ją varžovai išnaudojo tik iš dalies – taiklios abi baudos (61:59), o ataka pasibaigė klaida. Čia pat Jonas Valančiūnas dvitaškiu atstatė pusiausvyrą (61:61), o pavykus apsiginti Linas Kleiza bandė tritaškiu nuspręsti susitikimo baigti, bet nepataikė. Pats puolėjas pirmasis suskubo prie atšokusio kamuolio bei padovanojo savo komandai antrąjį šansą. Š.Jasikevių aikštelės kampe užspaudė du varžovai, šis perdavė kamuolį Tomui Delininkaičiui ir jis perskrodė visą varžovų gynybą bei ataką užbaigė taikliu dvitaškiu – 63:61. Britai išsigelbėjimui turėjo 3 sekundes ir Danielis Clarkas išmetė kamuolį beveik nuo vidurio aikštelės, o šis pašokinėjęs ant lanko neįkrito į krepšį.

Kęstutis Kemzūra nusprendė dvikovai registruoti 12 žaidėjų, o šanso pasireikšti negavo Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas ir Simas Jasaitis. Olimpiados atrankai besirengiančios komandos ginklus surems ir dar kartą birželio 30 dieną.