„Lietkabelis“ nepasigailėjo svečių iš Jonavos

Užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelis“ (16/5), kuris, dominavęs namų arenoje, galiausiai 103:71 (29:11, 20:20, 27:24, 27:16) sutriuškino Jonavos „CBet“ (10/10) klubą.

Tai – didžiausia šio sezono „Lietkabelio“ pergalė.

9:2 – taip rungtynes pradėjo Panevėžio ekipa, nors Emmanuelis Lecomte’as ir bandė tempti į priekį „CBet“. Vis tik šeimininkai sugebėjo pelnyti be atsako 12 taškų, o jų sustabdyti jonaviškiai niekaip nepajėgė. Jau po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ buvo susikrovęs daugiau nei svarią persvarą – 29:11.

Gedimino Oreliko, Panagiočio Kalaitzakio ir Džordže Gagičiaus metimai ėmė visiškai skandinti „CBet“ ekipą (36:11), tiesa, pastaroji kiek stabilizavo padėtį. Pagaliau taškus pelnė Juanas Palaciosas, o įsijungus ir kitiems skirtumas sparčiai tirpo – 28:39. Vis tik Vytenis Lipkevičius leido „Lietkabeliui“ į ilgąją pertrauką išeiti nusiteikus pozityviau – 49:31.

Po pertraukos panevėžiečiai laikė iniciatyvą savo rankose ir toliau (57:36), nepaisant J. Palacioso ir Laimono Kisieliaus bandymo padėti jonaviškiams – 51:69. Žalos nepadarė ir tai, kad Kasparas Bėrzinis greitai baigė rungtynes, nes gavo pražangą puolime, vėliau – gynyboje ir dar techninę. Paskutinis kėlinys teliko formalumu, kuriame panevėžiečiai pergalę įtvirtino.

Nugalėtojų gretose labiausiai išsiskyrė Gediminas Orelikas, kuriam užteko 17 minučių, kad pelnytų 22 taškus.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 22 (4/5 trit.), Džordže Gagičius 14 (7/8 dvit., 7 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 12, Panagiotis Kalaitzakis 10, Vytenis Lipkevičius ir Dovydas Giedraitis – po 9.

„CBet“: Emmanuelis Lecomte’as 14, Laimonas Kisielius 13, Juanas Palaciosas 11 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Edvinas Šeškus ir Vitalijus Kozys – po 8.