Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Valensijoje vykusioje pirmojoje NASCAR Whelen Euro Series treniruotėje Gustas Grinbergas buvo 14. Iš viso lenktynėse startuoja 35 lenktynininkai.

Penktadienį Valensijoje vykusioje pirmojoje NASCAR Whelen Euro Series treniruotėje Gustas Grinbergas buvo 14. Iš viso lenktynėse startuoja 35 lenktynininkai.

REKLAMA

„Buggyra“ komandos „Ford Mustang“ automobiliu lenktyniaujantis devyniolikmetis lietuvis sako, kad gana sunku surasti teisingus automobilio nustatymus, bet patenkintas komandos darbu ir tikisi iki pirmų varžybų starto šeštadienį dar geriau pažinti visiškai naują jam automobilį.

„Nors savaitgalis EuroNASCAR čempionate yra tik mano pasiruošimo NASCAR Cup lenktynėms JAV dalis, bet visuomet norisi pirmauti. Vakar vykusių privačių testų metu jau beveik perpratau kaip elgtis su automobiliu. Šiek tiek pritrūko važiavimo laiko, kad jau vakar surastume geriausius nustatymus, tačiau pavyko atrasti geriausią stabdžzių balansą, paeksperimentavome su padangų slėgiais. Matosi, kad einame teisingu keliu.

Komanda šiandien ryte mane išleido į papildomą „NASCAR Club challenge“ treniruotę, kurios metu pasigerinau savo vakarykštį laiką daugiau nei sekunde. Ryte buvau pirmas, bet tai nieko nereiškia, nes kartu važiavo tik keli patys greičiausi sportininkai. Popiet, pirmoje oficialioje treniruotėje, vėl važiavau šiek tiek lėčiau.

REKLAMA

Buvo labai karšta, automobilio elgesys trasoje labai pasikeitė, bet čia tik tinkamo sureguliavimo klausimas. „Buggyra“ komanda, kaip ir aš, EuroNASCAR serijoje yra naujokė, todėl čia mokomės kartu“, – pasakojo G.Grinbergas.

„Buggyra“ komandoje lenktynėse startuos ir seserys Aliyyah ir Yasmeen Koloc, lenktyniaujančios su Jungtinių Arabų Emiratų licencija. Sesės tik pradeda lenktynininkių karjerą, todėl komanda buvo dėkinga Gustui už pagalbą treniruojant debiutantes. Nors Aliyyah ir Yasmeen pirmosiose treniruotėse dar nepasiekė labai konkurencingo greičio, tačiau su kiekvienu išvažiavimu pagreitėja sekunde ir daugiau.

REKLAMA
REKLAMA

Europos NASCAR lenktynėse Valensijoje, kuriose laukiama 20 tūkstančių žiūrovų, G.Grinbergas pilotuoja „Buggyra“ komandos virš 400 arklio galių turintį „Ford Mustang“. Ši komanda puikiai žinoma ir Lietuvos Dakaro gerbėjams. „Buggyra“ 2021 metais nugalėjo T3 kategorijoje, sėkmingai lenktyniauja „Lamborghini Super Trofeo“ ir „24H Series“ lenktynėse.

Devyniolikmetis G. Grinbergas lenktyniauja nuo 7 metų. Jis nugalėjo Lenkijos, Italijos ROK kartingo čempionatuose, tapo ROK Pasaulio taurės vicečempionu.

Nuo 2019 lenktyniavo Europos Le Mano serijos lenktynėse su LMP3 kategorijos prototipu. 2020 Azijos Le Mano serijoje nugalėjo Australijos, bei Malaizijos etapuose ir padėjo RWR komandai nugalėti LMP2 AM kategorijoje. G.Grinbergas paskelbtas 2020 metų Azijos Le Mano serijos metų naujoku.

NAASCAR Whelen Euro Series etapo Valensijoje tvarkaraštis:

Penktadienis, gegužės 13d.

Treniruotės 1 – 14.40-15.10

Treniruotės 2 – 18.20-18.50

Šeštadienis, gegužės 14 d.

Kvalifikacija – 11.00-11.15

Super kvalifikacija – 11.20-11.25

1 Lenktynės – 14.30-15.10

Sekmadienis, gegužės 15 d.

2 Lenktynės - 15.30-16.10

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų