Kečkemete (Vengrija) vyko 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės III etapo moterų varžybų finalas, kuriame dalyvavo Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Ieva Serapinaitė.

Plaukimo rungtyje I. Serapinaitė distanciją įveikė per 2 min. 14,20 sek. (7 vieta) ir pelnė 282 taškus. Tuo metu L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė baseine užtruko 2 min. 23,25 sek. (30) ir į savo sąskaitą įsirašė 264 taškus.

Fechtavimosi rungtyje I. Serapinaitė laimėjo 21 kovą iš 35, pelnė 228 taškus ir rungtyje užėmė pentąją vietą. Būtent fechtuojantis dužo L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės viltys kovoti dėl aukščiausių vietų. Olimpinė čempionė laimėjo 14 kovų (29 vieta) ir užsidirbo 185 taškus.

Papildomame fechtavimosi etape L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė įveikė vokietę Anniką Schleu, tačiau pralaimėjo jos tautietei Janine Kohlmann ir savo sąskaitą papildė tašku. Tuo metu I. Serapinaitė nugalėjo britę Kate French ir vengrę Tamarą Alekszejev, bet nusileido ukrainietei Anastasijai Spas.

Jodamos Lietuvos atstovės negavo baudos taškų už kliudytas kliūtis, bet abi viršijo laiko limitą. Todėl I. Serapinaitė jojimo rungtyje pelnė 298 taškus (9 vieta) iš 300 galimų, o L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė – 291 (16).

Tokie rezultatai leido I. Serapinaitei po jojimo rungties pakilti į trečiąją vietą. 23 metų vilnietė po trijų rungčių turėjo 808 taškus.

Pirmavusios korėjietės Kim Sunwoo sąskaitoje buvo 829 taškai, o antrąją vietą užėmusios baltarusės Volhos Silkinos – 815.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė po trijų rungčių turėjo 740 taškų ir privalėjo tenkintis 27-ąja pozicija.

Bėgimo ir šaudymo rungtyje I. Serapinaitė pirmojo rato metu aplenkė V. Silkiną, bet klydo šaudydama ir leido save aplenkti iš septintosios vietos startavusiai Rio de Žaneiro olimpinei čempionei Chloe Esposito iš Australijos. Antrojo rato metu vilnietę dar pavijo vengrė Sarolta Kovacs, o šaudant aplenkė ir itin greitai bėganti baltarusė Anastasija Prokopenko.

Vėliau I. Serapinaitei nepavyko atlaikyti konkurenčių tempo ir ji smuktelėjo į 10-ąją vietą. Olimpietė distanciją įveikė per 13 min. 42,99 sek. (478 taškai), rungtyje užėmė 27-ąją poziciją ir varžybas baigė surinkusi 1286 taškus.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė bėgimo ir šaudymo rungtyje vėl pademonstravo įspūdingą greitį, užėmė rungtyje antrąją vietą (12 min. 27,77 sek.; 553 taškai), o galutinėje įskaitoje tai leido užimti 8-ąją (1293) poziciją.

Pasaulio taurės III etapo laimėtoja tapo Ch. Esposito (1339), finišo spurto metu aplenkusi A. Prokopenko (1335) ir trečiąja vieta turėjusią tenkintis K. Sunwoo (1335).

Būtent A. Prokopenka laimėjo bėgimo ir šaudymo rungtį (12 min. 24,78 sek.), o Ch. Esposito joje buvo trečia (12 min. 31,15 sek.).

Sekmadienį Pasaulio taurės III etapo vyrų varžybų finale kovos Justinas Kinderis.

Pasaulio taurės ketvirtasis etapas bus surengtas gegužės pabaigoje Sofijoje (Bulgarija), o finalas – birželio 21–24 dienomis Astanoje (Kazachstanas).