0

Helsinkyje (Suomija) ir Stokholme (Švedija) vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato S grupės rungtynėse šeštadienį Latvijos rinktinė 2:5 (1:0, 0:2, 1:3) pralaimėjo Rusijos ledo ritulininkams.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Jevgenijus Malkinas (37 ir 46 min.), po vieną - Ilja Nikulinas (34), Aleksandras Popovas (51) ir Jevgenijus Kuznecovas (57).

Latvijos komandoje pasižymėjo Mikas Indrasis (12) ir Kasparas Daugavinis (56).

Kitose grupės rungtynėse pasaulio vicečempionė Švedijos rinktinė 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) nugalėjo Čekijos ledo ritulininkus ir į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę.

H grupėje olimpinė vicečempionė JAV rinktinė po pratęsimo 5:4 (1:1, 1:1, 2:2; 1:0) įveikė olimpinę čempionę Kanados komandą.

Pergalingą įvartį, pratęsime sužaidus 1 min. 47 sek., įmušė Jackas Johnsonas. Jis pasižymėjo ir per pagrindinį rungtynių laiką.

Tai buvo pirmoji amerikiečių pergalė prieš kanadiečius nuo 2010 metų bei vos antroji per pastaruosius 27 metus.

Pasaulio čempionate dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į dvi grupes. 1-4 vietas užimsiančios rinktinės pateks į atkrintamąsias varžybas.

Šeštadienio rungtynių rezultatai:

H grupė.

Šveicarija - Kazachstanas 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Kanada - JAV 4:5, po pratęsimo (1:1, 1:1, 2:2; 0:1).

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. JAV 2 1 1 0 0 12-6 5

2. Kanada 2 1 0 1 0 7-7 4

3. Šveicarija 1 1 0 0 0 5-1 3

4. Suomija 1 1 0 0 0 1-0 3

5. Slovakija 1 0 0 0 1 2-3 0

6. Baltarusija 1 0 0 0 1 0-1 0

7. Kazachstanas 1 0 0 0 1 1-5 0

8. Prancūzija 1 0 0 0 1 2-7 0.