Pirmąją pergalę atrankos etape į FIBA pasaulio taurės turnyrą pasiekė Latvijos (1/0) nacionalinė komanda.

Ji namuose 82:74 (18:11, 17:23, 21:20, 26:20) pranoko Slovakijos (0/2) krepšininkus, vis dar liekančius be pergalės.

Aikštės šeimininkai galingai pradėjo susitikimą ir jau jo pradžioje skuodė į priekį (7:0). Dar tame pačiame pirmajame kėlinyje latviai įgijo ir dviženklį pranašumą (16:5).

Vis dėlto, dar prieš ilgąją pertrauką svečiai ne tik panaikino deficitą, tačiau ir persvėrė rezultatą savo naudai (33:34). Nuo to laiko aikštėje vyravo apylygė dvikova.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi tik jų pabaigoje. Rihardas Lomažas lemiamu metu smeigė du tritaškius iš eilės ir latviai atsiplėšė (79:70).

Per likusias dvi minutes slovakams išsigelbėti nepavyko, o tašką padėjo dar vieną tolimą metimą realizavęs Dairis Bertanis – 82:74.

Atrankos A grupėje be šių dviejų rinktinių rungtyniauja belgai ir serbai.

Latvijos rinktinė: Rihardas Lomažas 28 (2/3 dvit., 6/13 trit., 6/7 baud., 5 rez. perd.), Kristeras Zorikas 15 (6 rez. perd.), Anžejus Pasečnikas 11, Dairis Bertanis 7, Arte Ate 6 (7 atk. kam.).

Slovakijos rinktinė: Vladimiras Brodziansky 21 (5/9 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud.), Simonas Krajcovičius 14 (5 rez. perd., 5 kld.), Marekas Doležajus 13, Davidas Abrhamas 9.