Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors Marijampolės „Sūduva“ baigė pasirodymą UEFA Čempionų lygos varžybose, stipriausiai Lietuvos komandai tarptautinis sezonas tęsis. Marijampoliečiai rungtyniaus Europos lygoje ir trečiajame kvalifikaciniame etape, greičiausiai, susitiks su Latvijos čempionu – Jūrmalos „Spartaks“. Šią komandą puikiai pažįsta Latvijos „Virslygos“ lyderę Rygos FS treniruojantis Valdas Dambrauskas.

Nors Marijampolės „Sūduva“ baigė pasirodymą UEFA Čempionų lygos varžybose, stipriausiai Lietuvos komandai tarptautinis sezonas tęsis. Marijampoliečiai rungtyniaus Europos lygoje ir trečiajame kvalifikaciniame etape, greičiausiai, susitiks su Latvijos čempionu – Jūrmalos „Spartaks“. Šią komandą puikiai pažįsta Latvijos „Virslygos“ lyderę Rygos FS treniruojantis Valdas Dambrauskas.

REKLAMA

Panašūs čempionai

– Treneri, Jūrmalos „Spartaks“ pirmąsias Europos lygos antrojo etapo rungtynes su Montedžardino „La Fiorita“ namuose laimėjo 6:0. San Marine stebuklo turbūt neįvyks.

Kas trečiajame raunde turi geresnius šansus žengti toliau – „Spartaks“ ar „Sūduva“?

– Neabejoju, kad „Sūduva“ žais su „Spartaks“.

O į klausimą dėl šansų prieš porą mėnesių būčiau atsakęs vienaip, dabar yra kitaip.

Viską keičia komandų sportinės formos. „Sūduva“ prarado kelis labai svarbius žaidėjus.

Jei būtumėte paklausęs prieš porą mėnesių, sakyčiau, kad marijampoliečių šansai daug geresni. Dabar tikrai nebus lengva.

„Spartaks“ sezono pradžioje pakeitė trenerį. Komandai vadovauja buvęs labai geras žaidėjas Aleksandras Grišinas. Ekipa puikiai organizuota, turi stabilią sudėtį, aiškų žaidimo planą.

REKLAMA

„Sūduvai“ gerai sekasi su tomis komandomis, kurios imasi iniciatyvos, tada marijampoliečiai gali kontratakuoti.

Šįkart viskas bus kitaip, nes „Spartaks“ žaidžia lygiai tokiu pat stiliumi, kaip ir „Sūduva“ – ginasi ir tik po to žiūri, kaip įmušti įvartį. Be to, Jūrmalos komanda labai gerai žaidžia po standartinių padėčių.

– Susidaro įspūdis, kad Lietuvos bei Latvijos čempionai labai panašūs.

– Taip ir yra.

„Spartaks“ turi labai aiškius lyderius. Tai – krašto saugai Ričardas Korzanas ir Aleksejus Višnakovas. Jie – pagrindinė komandos jėga atakose.

REKLAMA
REKLAMA

Labai geras ekipos vidurio gynėjas – Marcis Ošas. Jis labai pavojingas po standartinių padėčių. „Sūduvos“ treneris tokius žaidėjus mėgsta. Manau, tai galėtų būti pagrindinis kandidatas papildyti Marijampolės komandą.

Nesu matęs, kad kas nors pavojingiau išmestų kamuolį iš užribio. Tai grėsmingiau nei baudos smūgis ar kampinis.

Didelė jėga Jūrmalos ekipos vartininkas Jevgenijus Nerugalas. Jis žaidžia patikimai, išrinktas geriausiu praėjusio sezono Latvijos lygos vartų sargu.

„Spartaks“ turi Olegą Dmitrievą, kurį žurnalistai kadaise vadino Rusijos Messi. Šis futbolininkas yra žaidęs Klaipėdos „Atlante“. Jūrmaloje nėra toks ryškus, bet vis tiek man labai patinka.

Taigi „Spartaks“ – ne buvusios „Sūduvos“ varžovės Belgrado „Crvena Zvezda“ ar Nikosijos APOEL, bet su Jūrmalos komanda tikrai nebus lengva.

„Sūduvai“ patarimų nedalys

– Minėjote apie „Spartaks“ trenerio permainą. Pernai strategas keitėsi tris kartus. Komandą treniravo ir buvęs Vilniaus „Žalgirio“ strategas Marekas Zubas, ir dabartinis vairininkas Valdas Urbonas.

REKLAMA
REKLAMA

– Apie šias detales negaliu pasakyti, nes jų nežinau. Kiek teko girdėti, ten keičiasi ne tik treneriai, o ir vadovybė.

Bet kuriuo atveju, tai gana nebloga komanda. Nereikia žiūrėti į tai, kad ji Latvijoje žengia ketvirta. Lietuvoje yra dvi ekipos, kurios kaunasi dėl pirmosios vietos, Latvijoje – penkios.

Mes pirmi, bet su „Spartaks“ pasidalijome po pergalę vienodais rezultatais – 2:0.

– Pagrindinė „Spartaks“ jėga – kontratakos ir standartinės padėtys?

– Žaidimo organizacija. Jūrmalos komanda rungyniauja giliai, didžiausią dėmesį skirdama gynybai. Svarbiausia – nepraleisti. Ekipa turi patyrusių žaidėjų, kurie kuria atakas.

„Spartaks“ UEFA Čempionų lygoje irgi žaidė su „Crvena Zvezda“. Ji įvartį įmušė 78-ąją minutę, po kampinio. Pralaužti Jūrmalos komandos gynybą nėra lengva. Juo labiau, kad progų turėjo ir „Spartaks“.

– Kokie būtų jūsų patarimai „Sūduvai“?

– Jų tikrai nedalysiu. „Sūduvos“ treneriai ir visas štabas išsiaiškins, ko jie nori ir kaip žais. Tai – kvalifikuoti ir kompetetingi specialistai.

REKLAMA
REKLAMA

– Kokį įspūdį šiame sezone palieka „Sūduva“?

– Nelabai galiu vertinti, nes nedirbu Lietuvoje, rungtynes žiūriu per televizorių.

Akivaizdu, kad „Sūduvai“ trūksta žaidėjų, kuriuos ji prarado. Labai stinga Semiro Kerlos, puolimo linija irgi nebėra tokia, kokia buvo. Išvyko Josipas Tadičius, Karolis Laukžemis. Kai jie žaidė, Marijampolės komanda buvo įvairiapusiškesnė.

Džiaugiasi Lietuvos klubų progresu

– Kasmet vis svajojame apie Europos turnyro grupių etapą. Ar šiemet tai realu?

– Manau, kad ir taip turime būti patenkinti tuo, ką šiemet ir pernai matome. Nė viena komanda nėra triuškinama. Man to užteko. Kiekviename sezone ekipos eina į priekį, artėja prie to proveržio, kad kažkada patektų į grupių etapą.

Kita vertus, „Žalgirio“ kitame etape lauktų „Sevilla“. Gali apie grupių etapą kalbėti kiek nori, bet kai gauni tokį varžovą, šansų lieka nebe tiek daug. Nemažai lemia ir burtai.

„Žalgiris“, „Trakai“, „Sūduva“, Kauno „Stumbras“ tikrai gėdos nepadarė. Pokytis į gerą vyksta.

REKLAMA
REKLAMA

– Kas jį lemia? Esate sakęs, kad labai padeda legionierių A lygoje limito panaikinimas.

– Aš tikrai manau, kad tai susiję. Yra kritikų, kurie galvoja kitaip, bet savo komandoje Pirmoje lygoje turi ne vieną ir ne du legionierius.

Didelė konkurencija daug geriau nei dirbtinis žaidėjų stūmimas – „duokime jiems žaisti, jie jauni, lietuviai“. Turime labai mažai tokių futbolininkų, kurie gali padėti Europos taurių turnyruose. Kai lietuviai laimės konkurencinę kovą, mums bus tik geriau. Jei žaisime vieni prieš kitus, futbolininkų bus daug, bet tų, kurie galėtų žaisti rinktinėje, kaip nebus, taip nebus. Konkurencija – labai sveikintinas dalykas. Kuo mažiau visokių limitų, tuo geriau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų