Trečiadienį moterų krepšinio Eurolygos B grupės rungtynėse „DVTK Hun-Therm“ (Vengrija) su Monika Grigalauskyte savo aikštėje 61:70 (17:20, 20:23, 11:18, 13:9) nusileido „Perfumerias Avenidas“ (Ispanija) ekipai ir prarado viltis patekti į ketvirtfinalį.

Šeimininkės šiose rungtynėse vienintelį kartą pirmavo pirmojo kėlinio pabaigoje (16:14). Antrajame kėlinyje „DVTK Hun-Therm“ deficitas buvo išaugęs iki 12 taškų (23:35), bet tada šeimininkės spurtavo 12:2 (35:37).

Po pertraukos „Perfumerias Avenidas“ susigrąžino dviženklę persvarą ir pradėjo triuškinti varžoves (39:57). Paskutiniame ketvirtyje „DVTK Hun-Therm“ intrigos nebeatkūrė.

M.Grigalauskytė žaidė 15 min. 53 sek., pelnė 6 taškus (1/2 dvitaškių, 4/6 baudų), atkovojo 5 kamuolius, 2 sykius prasižengė ir surinko 8 naudingumo balus.

Kitose grupės rungtynėse Giedrės Labuckienės atstovaujama Žironos „Spar“ (Ispanija) ekipa savo arenoje po pratęsimo 73:75 (18:22, 19:23, 15:11, 15:11, 6:8) pralaimėjo prieš Mersino „CBK Yenisehir BLD“ (Turkija).

Pirmasis kėlinys klostėsi labai permainingai. Iš pradžių viešnios atitrūko 5 taškais (0:5), tada jau „Spar“ įgijo 5 taškų persvarą (13:8), o kėlinio pabaigoje „CBK Yenisehir BLD“ susikrovė rekordinį pranašumą (16:22). Antrajame kėlinyje jau iniciatyva priklausė viešnioms, kurios vienu metu atitrūko 12 taškų skirtumu (26:38). Jos priekyje buvo ir visą trečiąjį ketvirtį, bet ketvirtajame kėlinuke „Spar“ pagaliau atstatė pusiausvyrą (58:58) ir netgi persvėrė rezultatą (61:60, 64:62, 66:64).

Paskutinę kėlinuko minutę komandos pasitiko esant lygiam rezultatui (66:66).

Tada Marianna Tolo prasižengė prieš varžovę, o Aleksandra Crvendakič pataikė tik vieną baudą (66:67). Kitos atakos metu jau „Spar“ gavo progą mesti 2 baudas, tačiau ir Brittney Sykes ranka sykį sudrebėjo (67:67). Vėliau Dewanna Bonner su B.Sykes apsikeitė netaikliais dvitaškiais ir kėlinukas baigėsi.

Pratęsime irgi viskas sprendėsi paskutinę minutę. Prieš ją „Spar“ turėjo minimalų deficitą (72:73), bet tada „CBK Yenisehir BLD“ treneris užsidirbo techninę pražangą ir Rebekah Gardner atstatė pusiausvyrą (73:73).

Svarbiu momentu iniciatyvos vėl ėmėsi B.Sykes, bet ji prametė tritaškį, o vėliau prasižengė prieš Chelsea Gray. Ši likus žaisti mažiau nei 6 sek. sumetė abi baudas (73:75). „Spar“ dar turėjo laiko išsigelbėti, tačiau R.Gardner metimą blokavo ta pati Ch.Gray ir viešnios šventė pergalę.

G.Labuckienė per 14 min. 47 sek. sumetė 8 taškus (3/4 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius, 2 sykius prasižengė ir surinko 10 naudingumo balų.

R.Gardner pelnė 24 tšk., perėmė 4 kamuolius ir surinko 24 naud. bal., o B.Sykes sumetė 17 tšk., atkovojo 8 kamuolius, perėmė 3 kamuolius ir surinko 22 naud. bal.

„Spar“ (7 pergalės ir 6 pralaimėjimai) grupėje užima 5-ą vietą, o „DVTK Hun-Therm“ (6-7) yra 6-os tarp 8 ekipų. Į ketvirtfinalį pateks 4 geriausios grupės komandos, o paskutinis turas bus sužaistas jau kitą savaitę.