Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„La Liga“ padavė skundą UEFA dėl, jos manymu, dviejų klubų finansinio sąžiningo žaidimo pažeidimų.

„La Liga“ padavė skundą UEFA dėl, jos manymu, dviejų klubų finansinio sąžiningo žaidimo pažeidimų.

REKLAMA

Ispanijos aukščiausios lygos prezidentas mano, kad „Manchester City“ ir „Paris St-Germain“ klubus valdo turtingos šalys ir jos apeina taisykles, skirtas išlaikyti tvarias išlaidas.

Abu klubai griežtai neigė skundus.

Didžioji dalis „Premier“ lygos nugalėtojo „Manchester City“ priklauso Šeichui Mansourui iš Jungtinių Arabų Emyratų, o Kataro emyrui priklauso Prancūzijos čempionė PSG.

„Tai darome norėdami apginti futbolo ekosistemą Europoje. Manome, kad Europos futbolui gresia pavojus. Mes nesugebėjome sukurti valstybės valdomų klubų kontrolės sistemos", – sakė „La Liga“ prezidentas Javieras Tebasas.

Jis griežtai kritikavo PSG dėl naujos kelių milijonų svarų sterlingų sutarties, kurią jie suteikė puolėjui Kylianui Mbappe.

REKLAMA

Kalbėdamas per Europos lygos susitikimą Amsterdame, jis pridūrė: „Pateikėme oficialius skundus dėl PSG dėl finansinio dopingo.

„UEFA leido patirti nuostolius, nes klubai sumažino savo apyvartą, tačiau PSG per koronavirusą neįtikėtinai padidino atlyginimų fondą. Jų atlyginimai 2021-2022 m. buvo 600 mln. eurų. Tai neįmanoma. Ir dar neįskaitant K. Mbappe. Akivaizdu, kad jie netaiko FFP (Financial Fair Play) taisyklių. Tai kelia pavojų visai Europos finansų ekosistemai."

Skundas prieš PSG buvo pateiktas praėjusią savaitę, o prieš „Man City“ – balandį, nors „La Liga“ teigia pasiliekanti teisę pratęsti šiuos skundus.

REKLAMA
REKLAMA

2020 m. liepą Sporto arbitražo teismas panaikino dvejų metų Čempionų lygos draudimą, kurį „Man City“ skyrė UEFA už tuos pačius pažeidimus.

 

Tebasas pridūrė: "Kažkada "Man City" gavo 68% iš komercinių pajamų. Madrido "Real" gavo 54%. Tai neįmanoma. "Man City" kaip prekės ženklas nėra tiek vertas. Jiems buvo skirtos sankcijos, bet tai buvo atšaukta. PSG šiuo atveju yra dar akivaizdesnis. Tai visiškai neįmanoma. Sutartys yra išpūstos".

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų