Pilotai, ekspertai ir Pasaulio automobilių sąjunga (FIA) po Anglijoje vykusio „Formulės-1“ etapo nebelaiko pykčio ir atvirai keikia padangų gamintoją „Pirelli“, rašo bild.de.

Priežastis – net keturių bolidai buvo priversti stoti dėl padangų sprogimo. Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), Jeanas-Ericas Vergne („Toro Rosso“), Felipe Massa („Ferrari“) ir Sergio Perezas („McLaren“) buvo atsidūrę nepavydėtinoje padėtyje, kai sprogo visų jų bolidų galinės padangos važiuojant daugiau nei 250 km/val. greičiu.

Dėl itin jautrios padangų gumos daugelis komandų radijo ryšiu liepė savo lenktynininkams nevažiuoti trasos pakraščiu. Ar daug trūko iki didžiulės nelaimės? Į tai „Formulės-1“ ekspertai mėgina rasti atsakymus.

L. Hamiltonas neslepia apmaudo ir pykčio dėl to, kad jo padanga sprogo važiuojant 300 km/val. greičiu: „Kai padanga buvo pažeista, nebenorėjau grįžti į trasą. Dėl šių prakeiktų padangų rizikuoju savo gyvybe.“

Jam pritarė nugalėtoju Siverstono trasoje tapęs Nico Rosbergas. Pastarasis taip pat kalbėjo apie didelę riziką. „Saugumas – svarbiausia. Kai matai, kad saugumas lygus nuliui, reikia ką nors daryti. Atidaviau save Dievo valiai“, – tikino F. Massa.

REKLAMA

Kaip teigia „Ferrari“ žvaigždė Fernando Alonso, jam tik per plauką pavyko išsigelbėti, kai sprogo prieš jį važiuojančio S. Perezo bolido padanga. Jei važiuojant tokiu greičiu atplaušos pataikytų pilotui į veidą, gali lūžti kaklas, tvirtina ekspertas Niki Lauda.

Jei būtų sprogusi dar viena padanga, lenktynių organizatorius Charlie Whitingas būtų jas sustabdęs. Trečiadienį Londone susitinka visų komandų vadovai su „Firelli“ ir FIA atstovais. Visų nuostata viena – reikia naujų padangų.

Ar padangų gamintojai spės ką nors pakeisti iki kito savaitgalio Niurburgringe vyksiančio „Formulės-1“ etapo? Abejotina, tačiau visi pritaria, kad taip tęstis negali.


Rašyti komentarą...
a
avs
2013-07-06 11:47:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirelli
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų