Kūjo metimo sektoriuje dominavo lenkai, 200 m bėgime favoritus pranoko kanadietis

transliacijos įrašas, papildyta 17.19

Tokijo olimpinėse žaidynėse trečiadienį vyko kai kuri lengvosios atletikos rungčių finalai. Didelį ažiotažą kėlė vyrų 200 m bėgimas.

Jame olimpiniu čempionu tapo kanadietis Andre de Grasse'as (19,62 sek.), kuris kartu pagerino net ik asmeninį, bet ir šalies rekordą.

Antras finišavo amerikietis Kenethas Bednarekas (19.68 sek.) Trečias atbėgo favoritų iškovoti auksą laikytas kitas amerikietis Noah Lylesas (19,74 sek.)

Intrigą kėlė ir vyrų 800 m bėgimo finalas. Vis dėlto jame nugalėjo favoritai.

Auksą iškovojo Emmanuelis Kipkurui iš Kenijos, sidabru pasidabino jo tautietis Fergusonas Cheruiytoas. Bronzą iškovojo lenkas Patrykas Dolbekas.

Kūjo metime olimpiniu čempionu tepo Lenkijos atstovas Wojciechas Nowicki, įrankį numetęs  82.52 m ir pasikęs asmeninį savo rekordą.

Antroji vieta atiteko norvegui Eivindui Henriksenui (81.52 m), trečias liko kitas lenkas Pawelas Fajdekas (81.53).

Įdomu tai, kad ir moterų kūjo metimo rungtyje Tokijuje olimpine čempione tapo Lenkijos sportininkė. Ten auksą iškovojo Anita Wlodarczyk.

200 m bėgimo finalą ir kanadiečio triumfą žiūrėkite ČIA:

Paaiškėjo ir 3000 m moterų bėgimo rungties čempionai. Olimpine čempione tapo Perut Chemutai iš Ugandos, antra liko amerikietė Courtney Frerichs. Bronza šįkart atiteko Kenijos atstovei Hyvin Kiyeng.

Dešimtkovėje tikrą dramą išgyveno dabartinis pasaulio čempionas vokietis Niklasas Kaulis. 400 m bėgime jis patyrė traumą ir stadioną paliko tik vežimėlyje. Tiesa, ir iki to bėgimo N.Kaulis buvo toli nuo lyderių ir rikiavosi 13-as. Dešimktovėje po 5 rungčių lyderiauja kanadietis Damianas Warneris (4722).

Į finalą moterų 400 m bėgime pateko legendinė amerikietė Allyson Felix, kuri pusfinalyje užfiksavo 7-ą geriausią laiką (49.89). Amerikietei trūksta tik 1 medalio, kad ji aplenktų jamaikietę Merlenę Ottey ir taptų tituluočiausia visų laikų olimpinių žaidynių lengvaatlete moterų varžybose.

Dabar ji turi 6 aukso ir 3 sidabro medalius. Tarp vyrų lengvaatlečių išsiskiria Carlas Lewisas (10 medalių) ir Paavo Nurmi (12 medalių). Moterų 1500 m bėgime antrąjį šansą gaus amerikietė Cory Ann McGee. Ji buvo pargriauta pusfinalyje ir atbėgo 24-a, bet teisėjai jai davė vietą finale.