75
Vilniaus „Wolves“ – Stambulo „Bešiktaš“  (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Antradienio vakarą Vilniuje vyko išskirtinė krepšinio šventė. Atsinaujinusioje „Avia Solutions Group“ arenoje pirmąsias Europos taurės namų rungtynes sužaidė „Wolves“ klubas, kuris pasitiko Stambulo „Bešiktaš“ krepšininkus. Šią šventę galingai rungtynių pradžioje atrodę vilniečiai paskutinėmis akimirkomis išplėšė fantastišką pergale rezultatu 90:88 (22:18; 22:19; 23:28; 23:23).

75

Šeimininkai rungtynes pradėjo užtikrintai pelnydami du tolimus metimus paeiliui. Šių tritaškių autoriais tapo komandos kapitonas Regimantas Miniotas ir Tre‘Shawnas Thurmanas (6:2). Vilniečiai puolime atrodė kur kas užtikrinčiau, o T. Thurmanas padidino „Wolves“ pranašumą iki 7 taškų (13:6).

Įpusėjus kėliniui svečiai įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo mažinti savo atsilikimą, o Kęstučio Kemzūros auklėtiniai klydo du kartus paeiliui (19:14). Tačiau šių klaidų Stambulo krepšininkai neišnaudojo ir galiausiai kėlinį šeimininkai užbaigė turėdami 6 taškų persvarą (22:16). Svečiai geriau atakavo iš vidutinio nuotolio ir mažiau klydo, tačiau visuose kituose rodikliuose dominavo vilniečiai.

Vos prasidėjus antrajam ketvirčiui svečiai suskubo mažinti savo atsilikimą ir per pusė minutės jį ištirpdė iki vieno metimo (22:20). Šiek tiek atsikvėpti komandai leido Kristupas Žemaitis, kuris smeigė taiklų tritaškį (25:20). Netrukus „Wolves“ užsivedė ir ne tik susigrąžino savo pranašumą, bet ir jį padidino iki 9 taškų (31:22).

Įpusėjus kėliniui pasipylė svečių klaidos, o K. Kemzūros auklėtinių pranašumas išaugo iki dviženklio (37:26). Visgi iki kėlinio pabaigos dviženklio pranašumo Vilniaus klubui išlaikyti nepavyko ir į ilgąją pertrauką komanda iškeliavo pirmaudama 7 taškais (44:37).

Kaip ir antrojo taip ir trečiojo ketvirčio pradžioje svečiai smarkiai numažino savo atsilikimą, tačiau netrukus „Wolves“ gelbėjosi taikliu tolimu metimu (50:43). Tačiau tai „Bešiktaš“ krepšininkai šį kartą buvo nusiteikę rimtai ir po akimirkos išlygino rezultatą (50:50). Trečiajame ketvirtyje vyko kova taškas į tašką, tačiau šeimininkams pavyko išsinešti vieno metimo pranašumą (67:65).

T. Thurmanas lemiamo kėlinio pradžioje paskutinėmis atakos sekundėmis smeigia taiklų tolimą metimą ir didina vilniečių pranašumą (72:67). Per dvi su puse minutės „Wolves“ susirinko tris komandines pražangas, o tai blogas ženklas, kadangi svečiai gerai realizuoja baudų metimus.

Likus šešioms minutėms svečiai pirmą kartą po ilgo laiko išsiveržė į priekį (76:72). Likus dviems su puse minutėms svečiai susikrovė pavojingą persvarą (84:76).

Europos taurėje „Bešiktaš“ klubas iki šių rungtynių jau turėjo tris pergales paeiliui. Tuo tarpu Vilniaus komandai debiutinis sezonas šiame Europos krepšinio turnyre prasidėjo nesėkmingai.  Sostinės klubas A grupės rungtynėse patyrė skaudų pralaimėjimą 78:105 prieš „Paris Basketball“, o antrosiose rungtynėse Badolonoje po pratęsimo nusileido „Joventut“ ekipai 98:107.

„Wolves“: Tre‘Shawnas Thurmanas 31 (7 atk. kam., 1 rez. perd.), Kristupas Žemaitis 17 (3 atk. kam., 2 rez. perd.), Rasheedas Sulaimonas 13 (1 atk. kam., 6 rez. perd.), Eigirdas Žuskauskas 7 (8 atk. kam., 1 rez. perd.), Vaidas Kariniauskas 6 (1 atk. kam., 1 rez. perd.), Adas Juškevičius 5 (1 rez. perd.).

„Bešiktaš“: Matthewsas Mitchellas 21, Jonah Mathewsas 20 (0/4 trit.), Angelis Delgado 18 (6 atk. kam.), Derekas Needhamas 10, Berkanas Durmazas 8 (5 atk. kam.).