Krepšinio ekspertai: Europos čempionatas bus sunkus, tačiau rinktinė gali daug pasiekti

Lietuvos krepšinio rinktinė pradeda draugiškų rungtynių maratoną prieš artėjantį Europos krepšinio čempionatą. Nuo penktadienio žiūrovai su nekantrumu lauks artėjančių Europos pirmenybių. Lauks jų ir buvę krepšininkai bei ekspertai.

72

Klaipėdoje startuoja pirmasis nacionalinės komandos draugiškas turnyras, kurio pirmose rungtynėse mūsiškiai susirems su Lenkija, o šeštadienį su Gruzija arba Latvija.

Nors dar prieš prasidedant kontrolinėms rungtynėms kažką prognozuoti yra sunku, tačiau Valdemaras Chomičius, Tomas Pačėsas ir Rimas Kurtinaitis pasidalino savo įžvalgomis ir lūkesčiais.

(72 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Krepšinio rinktinės treniruotė

Svarbiausia – fizinė forma

Valdemaras Chomičius portalui tv3.lt atskleidė, kad pats gyvai rinktinės kovų Europos čempionate stebėti nevyks, o rungtynes stebės per televizorių.

„Dabar esu toks pats sirgalius kaip ir visi“, – juokėsi buvęs krepšininkas.

Jis tikino, kad dabar, kai dar vyksta pasiruošimas, svarbiausia yra atstatyti žaidėjų fizinę būklę, o tam, kad būtų galima sustyguoti žaidimą, vien treniruočių neužteks, itin svarbios bus ir draugiškos rungtynės.

REKLAMA

„Galvoju, labai gerai, kad šiandien yra rungtynės prieš lenkus, kurie jau žaidė. Mūsiškiai turės susikoncentruoti, kad žaistų taip, kaip nori žaisti“, – kalbėjo V. Chomičius.

Jis nesureikšmino rungtynių baigties, nes, kaip sako pats, dabar komandai svarbiausia yra pajusti vienas kitą ir žaidybinį ritmą: „Ir jau tik tada galima būtų reikalauti pergalių.“

Atsinaujinusi rinktinė ir nežinomumo faktorius V. Chomičiaus negąsdina. Atvirkščiai, jis mano, kad žaidėjai, kurių daugumai praėjęs sezonas nebuvo pats sėkmingiausias, gali iššauti būtent vasarą.

Motiejūnas – vienas geriausių savo pozicijos žaidėjų

Po to, kai pasitraukė iš „Litetuvos ryto“ trenerio pareigų, Tomas Pačėsas prie šoninės linijos dar nesugrįžo. Tačiau alytiškis iš Europos čempionato tikisi pergalių.

Pasak jo, nesvarbu, ar žaidimas bus gražus, ar ne: „Bet, jei tą galima suderinti, tada būtų puiku.“

Paklaustas, ką gali pasakyti apie prie rinktinės po trijų metų prisijungusį Donatą Motiejūną, T. Pačėsas kalbėjo: „Manau, kad jis – vienas geriausių didelių žmonių – ypač 4-tos pozicijos – ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Jis įrodys savo vertę, klasę. Tai jis įrodė ne kartą. Malonu, kad jis grįžo ir manau, kad bus vienas pagrindinių ramščių.“

T. Pačėsas nesiryžo prognozuoti, ko galima laukti iš rungtynių su Lenkija. Treneris juokavo, kad tikisi tiesiog 40-ties minučių krepšinio ir daug eksperimentų iš abiejų pusių.

Paklaustas apie Izraelyje laukiančius grupės etapo varžovus, buvęs „Lietuvos ryto“ strategas nesiryžo komentuoti per anksti: „Visi moka žaisti, tikrai nemanau, kad bus lengvas pasivaikščiojimas su bet kuria komanda. Visi stiprinasi, matome ir latvių fenomenalią rinktinę, visos rungtynės su jais buvo sunkios. Manau, kad sirgaliams nereikėtų remtis vien istorija ar praeities rezultatais.“

„Sakė, kad rinktinė dirba puikiai“

Štai dabartinis „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis sako stebintis visas naujienas, susijusias su artėjančiu Europos čempionatu.

REKLAMA

Strategas tikina niekada neprognozuojantis, nes tiesiog nemoka to daryti: „Daug kas priklausys nuo kitų rinktinių, kas joms atstovaus. Tai Danilo Gallinari iškrito, tai dar kas iškrenta. Norėčiau, kad mūsų rinktinei taip neatsitiktų, kad visi galėtų žaisti.“

Kalbėdamas apie pajėgiausius varžovus, R. Kurtinaitis, kaip ir T. Pačėsas, paminėjo latvius. Taip pat „Lietuvos ryto“ treneris išskyrė Italiją, kuri turi gerą trenerį, tačiau, pasak R. Kurtinaičio, neaišku, kaip jam seksis verstis be lyderių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų