Pirmadienį Tamperė (Suomija) ir Rygoje (Latvija) tęsiasi pasaulio ledo ritulio čempionatas, kurio A grupėje įvyko kova dėl išlikimo elite.

Po šešerių metų pertraukos į elitinį divizioną sugrįžusi Vengrija po baudinių serijos 3:4 (2:1, 1:2, 0:0, 0:0) nusileido Austrijai bei po metų pertraukos sugrįš į I-ojo diviziono A grupę.

Jau devintą susitikimo minutę vengrus į priekį išvedė Ištvanas Sofronas (8:25), tačiau rezultatą greitai išlygino Marco Rossi (12:45). Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes iki kėlinio pabaigos, austras Thomas Rafflas pažeidė taisykles, o tuo pasinaudojo I.Sofronas (19:21), kuris vėl išvedė vengrus į priekį – 2:1.

Antrojo kėlinio pradžioje Milanas Horvathas (24:11) padidino vengrų pranašumą iki dviejų, tačiau vos po kelių minučių Stevenas Strongas (26:43) austrų deficitą vėl sumažino iki minimumo – 2:3. Rezultatą austrams išlyginti pavyko dar antrajame kėlinyje, kai daugumą išnaudojo Lukas Haudumas (37:09).

Trečiojo kėlinio pradžioje austrai pažeidė taisykles, tačiau šios daugumos vengrams išnaudoti nepavyko ir per paskutiniąsias 20 minučių įvarčių pelnyta nebuvo.

Pratęsime komandoms pasižymėti nepavyko, todėl vyko baudinių serija.

Joje pirmieji trys vengrų smūgiai buvo nesėkmingi, tuo tarpu austrų gretose iš pirmųjų trijų mušusių žaidėjų pasižymėjo fantastiškai vartininką „išmaudęs“ Manuelis Ganahlas. Ketvirtasis vengrų smūgis taip pat buvo atremtas puikiai žaidusio vartininko, o baudinių seriją užbaigė puikų įvartį net nežiūrint į vartus pelnęs Dominiquesas Heinrichas.

Austrija atliko 33 smūgius į vartus, tuo tarpu Vengrija – 18.

Austrija kitais metais trečią kartą iš eilės žais elitiniame divizione.

B grupėje pergalę iškovojo Kazachstano rinktinė, kuri 4:3 (1:1, 1:1, 2:1) nugalėjo be pergalių šiame pasaulio čempionate likusią ir jau anksčiau apie sugrįžimą į IA divizioną žinojusią Slovėnijos ekipą.

Kazachstanas atliko 32 smūgius į vartus, tuo tarpu slovėnai – 26.

Kazachstanas bent jau laikinai pakilo į šeštą B grupės turnyrinės lentelės vietą, tačiau už jų esanti ir tik 1 tašku atsiliekanti Norvegija dar sužais vienerias rungtynes prieš Slovakiją.

Tiek Vegrija, tiek Slovėnija praėjusiais metais buvo Lietuvos rinktinės varžovėmis pasaulio I-ojo diviziono A grupėje, iš kurios lietuviai šiais metais iškrito į IB divizioną.

Kitais metais elite Vengriją ir Slovėniją pakeis šiais metais IA divizione triumfauvis Didžioji Britanija ir antrą vietą užėmusi Lenkija.