Kinijos košmarą prisiminęs Brazys: „Viskas dar stovi galvoje“

Naujausioje laidoje „Nematoma pusė“ su Tomu Langviniu – krepšinio treneris Mindaugas Brazys. Dainiui Adomaičiui Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje asistavęs strategas atsivėrė apie įvykius 2019 metais Kinijoje.

Lietuvos rinktinė į pasaulio čempionatą vyko puoselėdama nemenkas viltis. Pirmą kartą gavome progą išvysti du geriausius Lietuvos žaidėjus pagrindiniame čempionate, vienoje rinktinėje – Domantą Sabonį ir Joną Valančiūną.

Galbūt pirmą kartą sutikome ir didžiulę konkurenciją nuo pat grupės etapo. Ten laukė Australija, Kanada ir Senegalas.

Ne vienas ekspertas pažymėjo, kad iš tokios grupės sunku prasibrauti bus ir pačiai Lietuvai. Australija į Kiniją atsigabeno pačius pajėgiausius NBA atletus, svarstyta ar to nepadarys ir Kanada, kuri gali surinkti visą NBA žaidėjų dvyliktuką.

Visgi lietuviai perlipo grupės etapą pralaimėję tik Australijai. Negailestingas formatas nulėmė, kad antrajame etape iškart reikėjo žaisti žūtbūtines rungtynes prieš Prancūziją.

Rungtynes, kurios nuaidėjo per visą pasaulį – Dainiaus Adomaičio „Tai yra suknistas pokštas“ spaudos konferencija ir visam gyvenimui įsirėžęs Rudy Goberto tvojimas per lanką.

„Viskas dar stovi galvoje. Jei pats neprisimeni, tai yra kas primena. Tos rungtynės su Prancūzija mums uždarė kelią.

Žinoma, ta situacija su baudos metimu, kur patys teisėjai pripažino, kad buvo klaida. Galbūt būtume pabaigą sužaidę kitaip“, – kalbėjo M. Brazys.

Treneris pripažino, kad iki to nelemto momento rinktinė galėjo ir pati padaryti daugiau.

„Čempionatas nėra tik vienas metimas. Pralošėme ir prieš australus, tai tas metimas gal nebūtų tiek lėmęs. Taip, yra kažkokia nuoskauda giliai viduje, bet ir patys ne viską padarėme.

Galėjome tą persvarą didesnę pasidaryti ir iki tol. Aišku, fanams tas metimas liks ilgam“, – sakė M. Brazys.

Daug kam klausimų sukėlė tame čempionate kaip Dainius Adomaitis dėlios minutes D. Saboniui ir J. Valančiūnui. Taip jau susiklostė, kad geriausi šalies krepšinio atletai – tos pačios pozicijos žaidėjai.

„Visi suprantame, kad du geriausi Lietuvos žaidėjai yra vienos pozicijos. Jei jie vienas kitą keičia, tai prarandame minutes gero lygio krepšininkui.

Žaidimas su jais kartu nebuvo pats gražiausias. Jis pasidarydavo lėtesnis, galvojame vienam leisti centruoti, kitą laikyti prie baudos metimų linijos.

Bijojome, kad jei vieną paliksime ant tritaškio, tai varžovai tiesiog rizikuos. Žiūrint tik į skaičius – mes sekdavome žaidimą ir matydavome bendrame santykyje nuliukus arba pliusą.

Aš galvoju, kad galima su jais žaisti kartu, nes jie truputį pasikeitė – daugiau meta tritaškius ir tai daro solidžiau. Galima bus ir pacentruoti, ir pikenrolus žaisti ateityje.

Kitas dalykas – tai buvo nauja ne tik jiems abiems, bet ir visai komandai. Per visą čempionatą tai nėra lengva šlifuoti. Jei tai būtų visas sezonas, tai būtų atrodę labai gerai“, – prisiminė M. Brazys.

Apie įsimintiną čempionatą, spaudimą Dainiui Adomaičiui, Mindaugo Kuzminsko nuopolį rinktinėje, abejones dėl Mariaus Grigonio ir kitas detales išgirskite laidoje „Nematoma pusė“:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų