Lietuvos futbolo rinktinė UEFA Tautų lygos turnyro C grupėje pirmadienį Albanijoje minimalia persvara 1:0 įveikė šeimininkų nacionalinę komandą.

Lietuviams tarptautinėje arenoje oficialiuose mačuose tai buvo pirmoji iškovota pergalė nuo pat nuo 2016-ųjų spalio mėnesio, kai 2:0 buvo įveikta Maltos rinktinė.

Mačą Albanijoje abi rinktinės pradėjo gana ramiai. Pirmąją ryškesnę progą turėjo lietuviai, kai 10 minutę, kai Donatui Kazlauskui labai patogiai kamuolį numetė Karolis Laukžemis, o saugas vienu lietimu pavojingai smūgiavo į vartus, bet albanų vartininkas pirštų galais jį nukreipę už baudos aikštelės ribų.

17 minutę jau Justas Lasickas pabandė smūgiuoti iš toli, bet kamuolys skriejo aukštai virš vartų.

Sužaidus bemaž pusvalandį daugiausiai veiksmo vyksta aikštės viduryje. Lietuva sėkmingai žaidžia gynyboje ir neleidžia albanams nieko sukurti.

34 minutę prie lietuvių vartų buvo skirta potencialiai pavojinga Albanijos standartinė situacija, bet šeimininkų perdavimas į baudos aikštelę ir vėliau sekęs smūgis buvo netikslus.

Kėliniui artėjant prie pabaigos pavojingą smūgį atliko D. Kazlauskas, albanų vartininkas smūgį atlaikė, o kojos kyštelti nespėjo šalia buvęs K. Laukžemis ir kamuolys nuriedėjo už aikštės ribų.

Po pertraukos albanai iškart ėmė aktyviau pulti ir 47 minutę atliko pavojingą skersą perdavimą, bet niekas iš savų žaidėjų nesugebėjo priliesti kamuolio ir šis praskriejo visą baudos aikštelę.

Bet jau 50 minutę pirmieji įvartį pelnė Lietuva. Donatas Kazlauskas pasinaudojo grubia albanų gynėjo klaida aikštės viduryje, kai jis per silpnai parideno atgal kamuolį vartininkui, o lietuvis apibėgęs vartininką pasiuntė kamuolį jau į tuščius vartus.

65 minutę į lietuvių vartus buvo skirtas baudos smūgis, bet labai pavojingą smūgį atlaikė vartininkas Tomas Švedkauskas.

Lietuva puikiai gynėsi nuo šeimininkų atakų ir artėjant laikui link pabaigos albanai vis sunkiau tramdė emocijas ir ėmė skubėti.

85 minutę po gero Grato Sirgėdo perdavimo galutinai lietuvių pergalę galėjo įtvirtinti Danielis Romanovskis, bet jo smūgiuotas kamuolys lietė varžovų gynėja ir praskriejęs šalia virpsto atsidūrė už aikštės ribų.

Rungtynes Albanija buvo priversta baigti dešimtyje, kai už pražangą antrąją geltoną bei raudoną kortelę prieš save išvydo šeimininkų kapitonas Elseidas Hysajus.

Lietuva apsigynė likusį laiką ir iškovojo visiškai pelnytą pergalę.

C grupėje dabar visos keturios komandos turi po pergalę ir nesėkmę bei savo sąskaitoje turi po tris taškus.

Kitas rungtynes UEFA Tautų lygoje Lietuva žais spalio 11-ąją, kai namie susitiks su Baltarusijos rinktine.