20
Kazys Maksvytis  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Sekmadienio vakarą Kaune „Žalgirio“ arenoje po sunkios kovos Kazio Maksvyčio auklėtiniams galiausia pavyko palaužti Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus ir 102:98 (23:25; 23:32; 37:15; 10:26) iškovoti pergalę.

20

Nepaisant to, kad pergalę kauniečiai pasiekė, tačiau „Žalgirio“ vyr. treneris ja per daug nesidžiaugė ir akcentavo žaidimo problemas.

„Pergalė, kuri neteikia džiaugsmo. Jeigu Kėdainiai gali laimėti tris kėlinius iš keturių. Pirmą pusę pradėjome blogai, antrą pusę pradėjome gerai, nustatėme toną, išsiveržėme 10 taškų, bet varžovai grįžo iki 2 taškų.

Daug blogų momentų. Reikia būti atviru sau. Mes buvome toli nuo savo 100 procentų, o kai nesame 100 procentų, sunku žaisti su visomis komandomis. Varžovų lyderis negali išsimesti 7 tritaškių,net išsimest negali,  kai jis yra metikas. Taip pat Zane'o Watermano stabdymas tiek individualiai, tiek komandiškai buvo tragiškas.

Aš kaip treneris turiu prisiimti atsakomybę ir jeigu kiemas yra nešvarus, tai jo šeimininkas turi prisiimti atsakomybę. Nesvarbu, ar kaimynai, ar vaikai tą kiemą priteršia. Turiu savo vaikus, savo žaidėjus labiau drausminti ir išreikalauti iš jų daugiau“, – spaudos konferenciją pradėjo Maksvytis.

Ne pirmas kartas, kai LKL sunkiai pradedate ir nesužaidžiate gerų rungtynių. Turbūt kalbatės ir tarpusavyje su žaidėjais, kodėl to padaryti nepavyksta. Ką žaidėjai patys sako, kodėl nepavyksta užsimotyvuoti?

Tai ne pirmas kartas. Kaip jau minėjau, visi lyginame su pernai, tokių atsipalaidavimų nebūdavo, žaidėme stabiliau ir neturėjome tokių įtemptų rungtynių LKL. Daug raudonų vėliavų, nežinau, čia žaidėjų reikia klausti.

Reikėjo ieškoti teisingų žodžių per pertrauką ar patys žaidėjai supyko ant savęs?

Reikėjo ir tų žodžių suradome, bet manau, kad taip neturėtų būti. Turime žaisti taip nuo pirmo kėlinio, kokį užduodi toną varžovui, taip ir žaidi.

Kas lėmė „Nevėžio“ sugrįžimą ketvirtajame kėlinyje?

Išsiveržėme 10 taškų ir tas nereikalingas nusiraminimas, kurio neturi būt. Turime užbaigti rungtynes laimėdami 10 ir daugiau taškų. Kažkur pradėjome taupytis, kažkur – blogi sprendimai ir varžovai vėl grįžta. Tas dalykas, kuris nepatinka man pačiam.

E. Sumneris trečiajį kėlinį užbaigė tritaškiu, bet išėjo šlubuodamas. Kas nutiko?

Jis vienoje situacijoje susimušė klubą ir kažką jautė, todėl nusprendžiau nerizikuoti jo sveikata.

E. Sumneris žaidžia įžaidėjo pozicijoje. Ar ir ateityje čia jį matote daugiausiai?

Dabar žaidžia, nes ten turime bėdų. Ateityje matau jį rungtyniaujantį per dvi pozicijas – daugiau atakuojančio gynėjo vietoje ir mažiau – įžaidėjo.

Visi žinojome, koks tai yra greitas žaidėjas. Ką dar naujo sužinojote apie geriausias Sumnerio savybes per pirmą savaitę?

Turime jo ieškoti daugiau atviroje aikštėje, greitame puolime, nes jis čia yra elitinis. Praktiškai sužinojome, kad jis yra daugiau antras nei pirmas numeris, bet galbūt pavyks padaryti, jog gerai žaistų ir įžaidėjo pozicijoje. Tuo labiau, kad jis tą darė universitete.

Nedas Montvila sužaidė 14 minučių. Kokį įspūdį jis paliko tiek šiandien, tiek apskritai?

Palieka neblogą įspūdį. Sakyčiau, yra stabilus žaidėjas, metikas, turi gerą krepšinio IQ. Kažkiek primena Artūrą Milaknį, nes yra metikas, panašus kūnas. Linkiu jam nenuleisti rankų, yra daug gerų pavyzdžių ir pasiekti tokią pačią karjerą.