Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Belgrade kovėsi su ypatingu palaikymu garsėjančia „Crvena Zvezda“ kariauna. Po įtemptų rungtynių ir puikaus ketvirtojo kėlinio kauniečiai palaužė varžovus 79:88.

Pirmajame kėlinyje puikiai atrodė iš toli įsišaudęs Artūras Milaknis, vėliau buvo du apylygiai kėliniai, o prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus. Vis tik protingai lemiamą atkarpą sužaidę žalgiriečiai šventė nuostabią pergalę itin nedraugiškoje arenoje.

„Crvena Zvezda“: Milko Bjelica (5 atk. kam.) 19, Marco Simonovič ir Nemanja Dangubič po 16, Nate Wolters (4 atk. kam., 5 rez. perd.) 15.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 20, Artūras Milaknis (5/6 trit.) 19, Edgaras Ulanovas (8/8 baud. met.) 14, Brock Motum 9.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Pirmosios kelios minutės buvo nerezultatyvios, o, sužaidus dvi minutes, rezultatas buvo lygus 2:2, tačiau tada „Žalgiris“ timptelėjo į priekį ir pirmavo 6:12.

Gerai mačą starto penkete pradėjo Artūras Milaknis, kuris per kiek daugiau nei penkias minutes susmeigė tris tritaškius. (6:15)

Puikiai pirmąjį kėlinį sužaidęs Kauno „Žalgiris“ po pirmųjų 10-ties minučių pirmavo 24:16.

Antras kėlinys

Ketvirtį geriau pradėjo aikštės šeimininkai ir buvo priartėję iki trijų taškų. Tada į priekį truktelėjo „Žalgiris“ ir vėl susigrąžino turėtą persvarą.

Neprotingą nesportinę pražangą užsidirbo Brockas Motumas, ji vėl kiek priartino Serbijos ekipą. Sužaidus pusę kėlinio kauniečiai pirmavo 30:35.

Likus žaisti kiek mažiau nei 4 minutes, aikštės šeimininkai rezultatą išlygino (35:35), o kitos atakos metu ir išsiveržė į priekį.

Į didžiąją pertrauką komandos išėjo švieslentei rodant dviejų taškų „Crvena Zvezda“ persvarą 44:42.

Trečias kėlinys

Po pertraukos komandos žaidė apylygiai ir po keturių minučių trečiajame kėlinyje rezultatas buvo lygus 50:50.

Penktąją asmeninę pražangą gavo varžovų lyderis Marco Simonovičius, kuris per 19-ka minučių spėjo pelnyti net 16-ka taškų.

Prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus 66:66.

Ketvirtas kėlinys

Taikliu tritaškiu kėlinį pradėjo Lukas Lekavičius, tačiau tada nesportinę pražangą užsidirbo Renaldas Seibutis.

Kiek užtikrinčiau pirmąją kėlinio pusę sužaidė kauniečiai, kurie po penkių minučių pirmavo 78:73.

„Žalgiris“ ir toliau sėkmingai puolė bei laikė pranašumą. Likus žaisti 2 su puse minutės Lietuvos ekipa pirmavo aštuoniais taškais (76:84).

Penktąją pražangą gavo kitas varžovų lyderis Nemanja Dangubičius, jis per 22 minutes buvo sumetęs 16 taškų.

Puikiai pabaigoje žaidęs „Žalgiris“ iškovojo pergalę 79:88.

Prieš rungtynes

Kol kas „Žalgiris“ Eurolygoje yra iškovojęs tris pergales ir patyręs šešis pralaimėjimus. Šiandienos varžovų santykis – geresnis (4 laimėjimai ir 5 nesėkmės).

Varžovų ekipoje šiame sezone rezultatyviausiai žaidžia Marko Simonovičius, pelnantis po 12, taško ir atkovojantis po 3,1 kamuolio per susitikimą. Jam geriausiai talkina Marko Guduričius (vid. 10 taškų) ir Milko Bjelica (vid. 9,4 taško).

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausias vis dar yra Paulius Jankūnas, renkantis po 14 taškų ir atkovojantis po 6,9 kamuolio per rungtynes. Antras pagal rezultatyvumą – Brockas Motumas, kurio sąskaitoje vidutiniškai 13,7 taško ir 3,9 atkovoto kamuolio.

Kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius prieš rungtynes kalbėjo: „Padirbėjome daugiau, nes šią savaitę gavome ir poilsio po dvikovos su „Lietuvos rytu“. 48 valandos poilsio – to dar nebuvo šį sezoną. Pažiūrėsime, kaip tai atsilieps Belgrade.“

Treneris savo galvoje jau buvo sudėliojęs planą, kaip reikia žaisti su griausmingai savų sirgalių palaikoma serbų ekipa: „Svarbiausia atsakyti į jų fizinį žaidimą, atlaikyti spaudimą iš sirgalių ir žaisti savo žaidimą. Reikia greitai judinti kamuolį, greitai patiems judėti, kad nespėtų varžovai primesti fizinio gynybinio krepšinio. Aišku, svarbiausia atsakyti tuo pačiu.“

Š. Jasikevičius nesutiko, kad Belgrado komanda jauna. „Marko Simonovičius, Branko Lazičius ten jau daug metų. Sistema užkurta, daug kas nesikeičia gynyboje ir puolime. Keičiasi vienas ar du legionieriai. Ognjenas Kuzmičius, Milko Bjelica iš tos pačios mokyklos. Jiems lengviau, nes branduolys tas pats. Serbai visuomet žinomi – kiekviena karta išleidžia vieną ar du talentus. Panašiai kaip Lietuvoje“, - kalbėjo jis.