13
Kauno rajone nusileido MKL 3x3 sezono uždanga ( nuotr. MKL)

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre įvyko antrojo Lietuvos moksleivių krepšinio lygos 3x3 finalas, kuriame daugiau kaip 200 žaidėjų kovojo dėl nugalėtojų vardų ir galimybės save vadinti šio sezono MKL 3x3 čempionais.

13

Nuo lapkričio mėnesio vykusį čempionatą sudarė 3 atrankos etapai kuriuose dalyvavusios komandos rinko įskaitinius FIBA 3x3 reitingo taškus, taip pat ir komandinius čempionato taškus, kurie leido užsitikrinti patekimą į finalinį etapą bei aukštesnę startinę pozicija jame.

Čempionato puošmena tapo įspūdingos dramos ir kovingumo pareikalavę finalai ant vienintelės Lietuvoje FIBA 3x3 standartus atitinkančios aikštelės. Kauno rajone įsikūrusiame Vytauto Didžiojo Universitete šiuo metu 2024 Paryžiaus olimpinei atrankai ruošiasi ir Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė, kuri apsilankiusi finale rungėsi konkursuose su jaunaisiais talentais, nugalėtojams įteikinėjo medalius ir dovanojo rinktinės žiūrovams.

Jauniausiųjų grupėse (2010 m. gimusių ir jaunesnių) čempionų taurės iškeliavo į Panevėžį ir Šiaulius. Merginų grupėje užtikrintai dominavo ir 5 prieš 5 čempionate šiuo metu pirmaujančios Panevėžio sporto centro žaidėjos, merginos be didesnio vargo laimėjo visus savo susitikimus ir išsivežė titulą į namus.

Antrąją vietą iškovojo Marijampolės sporto centro komanda o bronzos medaliai pakeliui į sostinę „Vilniaus KM“ komandą. Vaikinų grupėje vyko itin nuožmi kova, tarp keturių stipriausių komandų pateko net dvi Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ komandos, pirmoji ekipa užėmė ketvirtąją vietą, o antroji komanda po dramatiško finalo iškovojo čempionų titulą. Didžiajame finale varžovų pranašumą pripažino „Nacionalinės krepšinio akademijos“ komanda „Vilkai“, o bronzos medaliai atiteko Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos komandai „Monsters“, kurie iki finalinio turo buvo laimėję visus 3 atrankos etapus.

„Atrankos etapuose sekėsi itin sunkiai, bet kai atvykus į finalus susikaupėme ir pavyko iškovoti pergalę. Taip pat tikimės, kad grįžus į Šiaulius ir atėjus į treniruotę sulauksime trenerio pagyrų“ – po pergalės didžiajame finale komentavo Šiaulių KA „Saulė II“ komandos žaidėjas Denas Gaidamavičius.

Jaunučių (2008 m. gimusių ir jaunesnių) merginų grupėje ant nugalėtojų pakylos lipo net 2 Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ komandos, kurios iškovojo aukso ir bronzos medalius, antroji vieta atiteko Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinėms, kurios po fantastiško metimo pratęsimo metu iškovojo kelialapį į didįjį finalą. Sėkmingą merginų kelią į finalą pakarotojo ir Vilniaus KM vaikinai, tačiau ir pastarieji finale po itin atkaklios, permainingos kovos turėjo pripažinti Panevėžio sporto centro komandos pranašumą. Bronza šioje amžiaus grupėje iškeliavo į Tauragės krepšinio mokyklą.

Antrasis MKL 3x3 sezonas išskirtinis ir tuo, kad šiemet užsimezgė tvari partnerystė tarp Lietuvos moksleivių krepšinio lygos ir 3x3 turnyrus ne vienerius metus organizuojančios „3x3 Klaipėdos lyga“ organizacijos, kurių bendros idėjos realizavosi čempionato metu užtikrinant aukštą kokybę ir sukuriant geras sąlygas jauniesiems 3x3 krepšinio talentams.

Finaliniame etape ant išskirtinės aikštelės dirbo ir du tarptautine FIBA 3x3 teisėjų kategoriją turintys teisėjai: Ignas Davainis bei Darius Šomka, kurie pasidalino savo patirtimi su visą sezoną turnyruose dirbančiu personalu ir žaidėjais bei treneriais.

Čempionato finalus vainikavo vaikinų (2006 m. gimusių ir jaunesnių) vaikinų dvikovos, kuriuose netrūko įspūdingų sugrįžimų, itin rezultatyvių rungtynių ir po dramatiško finalo vos vieno taško persvara čempionų titulą iškovojo Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinai, kurie finaliniame etape demonstravo įspūdingą puolimą vidutiniškai pelnydami po beveik 20 taškų per rungtynes. Lemiamą dvikovą pastarieji laimėjo prieš Palangos sporto centro vyrukus. Trečiąją vietą tarp vyriausiųjų iškovojo Marijampolės sporto centro „Eurostandard“ komanda.

„Daug įtakos mūsų pasirodymui finaliniame etape turėjo tai, kad vienas mūsų komandos žaidėjų atvyko į finalą su sugipsuota koja, neturėjome keitimų ir buvome priversti kovoti. Finaliniame etape reikėjo rungtyniauti po 10 minučių, tai esame gerokai pavargę, bet džiaugiamės, kad pavyko įgyvendinti tai, ką buvome užsibrėžę“ – po pergalės mintimis dalinosi Jokūbas Žilius.

Merginu tarpe vyko ne ką mažiau nuožmi kova, praėjusiais metais bronzos medalius iškovojusios plungiškės šiemet finaliniame etape įveikė visas savo varžoves ir tapo 2023-2024 m. MKL 3x3 savo grupės čempionėmis. Sidabro medaliai atiteko Alytaus sporto centro atstovėms o mažajame finale triumfavo Palangos sporto centro auklėtinės.

,,Vilkaviškis, Telšiai, Alytus ir Kauno rajonas - šie miestai šįmet atvėrė savo širdis MKL 3x3 krepšinio dalyviams, tad visos krepšinio bendruomenės vardu dėkojame šių miestų Merams bei sporto vadovams už šiltą priėmimą bei visokeriopą pagalbą, kuriant neįkainojamas patirtis ir emocijas.

Norime pasidžiaugti, kad šiame MKL 3x3 sezone visokeriopai paaugome ir žengėme tvirtą žingsnį į ateinančius būsimus sezonus, kuriuose tikiu, jog sulauksime dar didesnio dalyvių susidomėjimo ir masiškumo ne 3, o galbūt 4-5 amžiaus grupėse. Atskiras pagyrimas keliauja ir tėveliams, treneriams, vaikams, kurie visa širdimi įsijungė į 3x3 MKL odisėją ir savo atkaklumo, noro ir motyvacijos dėka pasisėmė daug neįkainojamos patirties.” – 3x3 čempionatą reziumuoja MKL direktorius Petras Aleksonis