Karjeros pergalė: Maslobojevas – pasaulio kikbokso čempionas

35-erių Sergejus Maslobojevas vėlų šeštadienio vakarą iškovojo kol kas didžiausią savo karjeros pergalę. Jis kovoje dėl „Glory“ pussunkio svorio kategorijos pasaulio čempiono vardo teisėjų sprendimu (47:48, 48:47, 46:49, 48:47, 48:47) įveikė 30-metį marokietį Tarikas Khbabezą.

„Glory“ yra pirmaujanti kikbokso organizacija pasaulyje, jungianti geriausius šio kovos meno atstovus. Ji buvo įkurta 2012-aisiais metais.

Lietuviui šįvakar pergalę skyrė trys teisėjai iš penkių, o varžovo pranašumą pamatė du arbitrai. S. Maslabojevui tai buvo jau ketvirtoji pergalė organizacijoje iš tiek pat galimų.

S.Maslobojevas tapo pirmuoju šalies istorijoje „Glory“ pasaulio kikbokso čempionu.

Apskritai per savo karjerą kikbokse lietuvis iki šios dvikovos buvo iškovojęs 35 pergales (21 nokautas) ir patyręs vos 5 pralaimėjimus. O marokietis buvo iškovojęs 47 (26 nokautais) pergales ir patyres 9 nesėkmes.

Pirmajame judviejų kovos raunde šįvakar lietuvis akytviau pradėjo kovą, kelis sykius gerai atakavo, bet tada varžovas atsakė keliais pavojingais smūgiais ir bandė užčiuopti S. Maslobojevo silpnesnes vietas.

Likus šiek tiek daugiau nei minutei, S.Maslobojevas pataikė puikų spyrį į koją, po kurios T.Khbabezas kiek susvyravo, o S.Maslobojevas pratęsė smūgius rankomis.

Antrajame raunde T.Khbabezas kiek mažiau atakavo nei lietuvis ir dažniausiai bandė kontratakuoti. Paskutinę raundo minutę S.Maslobojevas pataikė kelis smūgius iš apačios bei itin stipriai smūgiavo į kairę varžovo koją, kuri gerokai pamėlynavo.

Raundą kovotojai užbaigė keisdamiesi smūgiais.

Trečiąjį raundą S. Maslobojevas pradėjo užtikrintai atakuodamas bei smūgiu kruša. Varžovas atrodė vos galintis laikyti, o lietuvis toliau atakavo ir kontroliavo kovos eigą, atlikdamas ne vieną tikslų ir gerą smūgį.

Visgi beveik kojų spyrių neatliekantis T.Khbabezas sugebėjo atsilaikyti prieš S.Maslobojevo šturmą ir pratęsti kovą.

Ketvirtajame raunde jau T.Khbabezas kur kas dažniau naudojo kojų spyrius, nei ankstesniuose raunduose ir rodė iniciatyvą. Įpusėjus raundui S.Maslobojevas pataikė puikų smūgį dešine ranka, o T.Khbabezas dažniausiai naudodavo kontratakas.

Raundo pabaigoje S.Maslobojevas pataikė kelis smūgius į korpusą, o netrukus atliko smūgį keliu, po kurio prireikė pertraukėlės dėl per žemai pataikyto smūgio.

Lemiamame penktajame raunde abu kovotojai kombinavo smūgius, tačiau kiek agresyvesnis atrodė marokietis, o kovą dažnai teko stabdyti dėl per žemai atliktų smūgių.

Matėsi, kad kovotojai pavargę, lietuvis bandė atakuoti, bet ir marokietis atsakydavo tuo pačiu.

Galiausiai teisėjų sprendimu pergalę kovoje 3:2 šventė S. Maslobojevas.

Priminsime, kad S.Maslobojevas dėl „Glory“ čempiono diržo turėjo kautis dar vasaros pabaigoje, bet likus kiek mažiau nei dviem savaitėms iki turnyro pradžios, lietuvio ir olando Luiso Tavareo kova buvo atšaukta dėl Nyderlandų kovotojo organizme rastos draudžiamos medžiagos.

Tuomet lietuviui ir buvo pasiūlyta kovoti su T. Khbabezu.

Po kovos S. Maslovojevas vos tramdė emocijas.

„Svajonės pildosi. Daug metų dirbau dėl šios dienos. Ši organizacija buvo viena iš didžiausių mano svajonių, tapti jos čempionu yra didžiulė garbė. Buvo daug visko, daug treniruočių, darbo, bet bapau pirmuoju mėgėjų pasaulio čempionu iš Lietuvos ir dabar esu pasaulio čempionas. Lietuva!“, – emocingai sušuko kovotojas.

„Turėjau antrą pasiruošimą iš eilės. Turėjau didelę traumą, apie ją nekalbėjau, bet ji buvo labai rimta. Negalėjau išlaikyti balanso, negalėjau taip stipriai smūgiuoti, nes negalėjau normaliai stovėti ant kojų. Tikėjausi, kad varžovo smūgiai bus labai stiprūs, nes jis atėjo iš sunkiasvorių, bet nejaučiau tos jėgos.

Negalėjau pasirodyti šimtu procentų, tačiau prižadu, kad gindamas šį gražuolį (rodo į diržą, – aut. past.) pasirodysiu kur kas geriau. Ačiū visiems, kurie mane palaiko, net ir tiems, kurie švilpia, dėkoju dėl emocijos, jūs sustiprinate mane“, – po kovos pridūrė S. Maslobojevas.

Saunuolis,saunuolis ir dar karta saunuolis.Pasaulio..wow ! Man ju visa seima respect,grazi,maloni ,inteligentiska ir charizmatiska. Aciukas,kad garsini Lietuva !
Sveikinimai Seriorinai ! Va čia tai jau klasė Glory. Ne koks KOK country stiliui. Valio.
Sveikintina ir mes pagaliau turim pasaulio čempioną.Valio!