13
„Lietuvos rytas“ sunkiai, bet įveikė „Lietkabelį“ (nuotr. Fotodiena.lt)
13

Karaliaus Mindaugo taurės“ ketvirtfinalio bajerą sėkmingai peržengė ir „Lietuvos ryto“ ekipa. Tomo Pačėso auklėtiniai 88:82 (21:15, 24:17, 16:20, 27:30) palaužė „Lietkabelio“ ekipą.

Toliašaudė artilerija. Per pirmąsias penkias rungtynių minutes vilniečiai įmetė net 4 tritaškius iš 5 bandymų ir pirmavo 8 taškais (14:6). Iki kėlinio pabaigos „Lietkabelis“ sumažino skirtumą iki 6 taškų (21:15).

Dviženklis. Po Deivido Gailiaus dėjimo greitoje atakoje pirmą kartą rungtynėse „Lietuvos rytas“ padidino persvarą iki dviženklės ribos (30:20). Iki ilgosios pertraukos aikštės šeimininkams pavyko dar šiek tiek nutolti (45:32).

Kova po krepšiu. Per pirmąją rungtynių dalį „Lietuvos rytas“ po krepšiu atkovojo bene dvigubai daugiau atšokusių kamuolių – 19 prieš 11.

Baudų metimai. Abi komandos, per pirmąsias dvidešimt minučių metė ganėtinai mažai baudų metimų – „Lietuvos rytas“ vos vieną, o „Lietkabelis“ šešis.

100%. Pirmojoje rungtynių dalyje vilniečių puolėjas Deividas Gailius idealiai atakavo krepšį – 3 iš 3 dvitaškių ir 1 iš 1 tritaškių.

Sugrįžimas. Trečiajame kėlinyje sėkmingiau žaidė svečiai, kurie šiek tiek atsitiesė ir sumažino atsilikimą iki vienženklio (56:48). Iličius. „Lietkabelio“ aukštaūgis Mile Iličius per pirmuosius tris kėlinius pelnė net 19 taškų (8/11 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Techninė. Lemiamo ketvirčio viduryje technine pražanga buvo nubaustas „Lietkabelio“ puolėjas Simas Buterlevičius. Adas Juškevičius baudos metimą realizavo (81:70).

Taiklumas. „Lietuvos rytas“ tritaškius metimus mėtė beveik tokiu pačiu taiklumu kaip dvitaškius – 58 proc. dvitaškiai ir 52 proc. tritaškiai.