Sekmadienį Kopenhagoje (Danija) baigėsi pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Paskutinę jo dieną startavo penki lietuviai, iš kurių trys kovojo dėl medalių.

Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas dviviete kanoja 500 m įveikė per 1 min. 42.16 sek. Tokį patį laiką užfiksavo ir ukrainiečiai Vitalijus Vergelesas bei Andrejus Rybačokas. Šios dvi įgulos pasidalino penktą vietą.

Triumfavo italai Nicolae Craciunas ir Daniele Santini (1:39.90), antri buvo vengrai Jonatanas Hajdu ir Adamas Fekete (1:40.20), treti – rusai Viktoras Melantevas ir Vladislavas Čebotaras (1:40.92).

Vyrų vienviečių baidarių 200 m rungties A finale Arturas Seja startavo puikiai, tačiau lyderių gretose neišsilaikė ir finišavo 8-as (35.31 sek.). Pasaulio čempionu tapo italas Andrea Di Loberto (34.78). Jis po dramatiško finišo aplenkė tituluotą švedą Petterį Menningą (34.81), o bronza džiaugėsi latvis Robertas Akmenis (34.95).

A.Seja 2018 m. pasaulio čempionate iškovojo sidabrą būtent 200 m sprinte. H.Žustautas pasaulio čempionatuose anksčiau laimėjo du medalius vyrų vienviečių kanojų 200 m sprinte: 2018 m. jis pelnė bronzą, o 2019 m. tapo greičiausiu kanojininku pasaulyje ir pasidabino auksu.

Sekmadienį startavo ir Mindaugas Maldonis su Andrejumi Olijniku. Jie vyrų dviviečių baidarių 500 m rungties B finale finišavo antri (1:30.78 min.). Galutinėje įskaitoje lietuviams atiteko 11-a vieta.