15
Kanada – Ispanija  (nuotr. FIBA)

Kanados rinktinė užbaigė pasaulio čempionų ispanų žygį

Geriausi epizodai, fotogalerija

Pasaulio čempionai, ispanai (3-2), titulo nebeapgins. Tai paaiškėjo po paskutinių L grupės rungtynių.

15

Sergio Scariolo auklėtiniai po atkaklios kovos 85:88 (21:21, 27:17, 25:23, 12:27) krito prieš Kanados rinktinę (4-1).

Ši pergalė kanadiečiams užtikrino pirmą vietą grupėje, o ispanai liko už ketvirtfinalio borto – treti.

Į kitą etapą iš šios grupės tai pat pateko latviai. Brazilijos krepšininkams atiteko ketvirtoji vieta grupėje.

Ispanai nutolo antrojo ketvirčio pabaigoje, kai prieš didžiąją pertrauką pelnė 4 taškus iš eilės ir įgijo dviženklę persvarą (48:38). Antroje susitikimo dalyje kanadiečiai atsitiesė ir netrukus perėmė iniciatyvą bei persvėrė rezultatą (52:55). Tas truko neilgai. Čia pat S.Scariolo auklėtiniai spurtavo ir prieš lemiamą kėlinį spėjo įgyti 12 taškų pranašumą (73:61). Kanados rinktinės situacija buvo nepavydėtina, bet ketvirto kėlinio pradžia leido sumažinti deficitą (73:69).

Kanadiečiai surengė sėkmingą atkarpą 7-0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (80:84). Likus 4 sekundėms, po Dario Brizuelos tritaškio skirtumas sumenko iki taško (85:86). Netrukus ispanai prasižengė, bet nuo baudų metimo linijos neklydo Shai Gilgeousas-Alexanderis (85:88). Alexas Abrinesas dar mėgino išplėšti pratęsimą, bet tritaškis tikslus nebuvo ir ispanai pasitraukė iš turnyro – 85:88